ستاد تنظیم بازار: خرید مرغ از مرغداران برای ثبات قیمت مرغ
ستاد تنظیم بازار: خرید مرغ از مرغداران برای ثبات قیمت مرغ

ستاد تنظیم بازار: خرید مرغ از مرغداران برای ثبات قیمت‌ مرغ

عسگری درباره اقدامات ستاد تنظیم بازار برای ثبات قیمت مرغ در استان تهران توضیحاتی داد.

حشمت اله عسگری معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران در چهل و هشتمین جلسه تنظیم بازار استان تهران با اشاره به کاهش قیمت مرغ اظهارداشت: خوشبختانه عملیات جوجه ریزی نسبت به دو ماه گذشته در واحد‌های مرغداری افزایش پیدا کرده که سبب کاهش قیمت مرغ حتی از قیمت مصوب ۲۰۴۰۰ تومانی شده است که این امر خود جای نگرانی دارد.

کاهش قیمت مرغ از قیمت مصوب، موجب کاهش مجدد عملیات جوجه ریزی در مرغداری‌ ها و در نهایت افزایش قیمت مرغ در ماه‌های پایانی سال می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطر نشان کرد: در راستای حمایت از مرغداران و تولیدکنندگان مرغ مقرر شد شرکت پشتیبانی امور دام، اقدام به خرید مرغ از مرغداران کند تا قیمت از این بیشتر کاهش نیابد.

پربیننده ترین ها:

برخورد قاطع با مرغداری‌ های مرغ تخم‌گذار متخلف

عسگری در ادامه با اشاره به افزایش قیمت تخم مرغ ادامه داد: خوشبختانه در استان تهران مشکل تولید تخم مرغ وجود ندارد و حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد تخم مرغ مصرفی کل استان، در خود استان تهران تولید می‌شود؛ اما مسئله اصلی بالابودن قیمت تخم مرغ است.

اتحادیه مرغ تخم‌گذار اذعان دارد که افزایش قیمت تخم مرغ منوط به افزایش قیمت نهاده‌ها است و امکان عرضه تخم مرغ با قیمت قبلی مصوب وجود ندارد؛ اما تصمیم گیری در رابطه با افزایش قیمت تخم مرغ در دستور کار تنظیم بازار کشور است و مادامی که قیمت مصوب جدیدی اعلام نشود ما مکلف هستیم که همان قیمت قبلی تخم مرغ را کنترل کنیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران خاطرنشان کرد: از ۲۵۰ تن تخم مرغ تنها ۱۰۰ تن تخم مرغ به شرکت پشتیبانی امور دام تحویل داده شده است؛ بنابراین مقرر شد ۱۵۰ تن باقی مانده مربوط به هر مرغداری‌ ها، شناسایی و جهت برخورد به تعزیرات معرفی شوند.

از امروز گشت مشترکی با حضور بازرسین سازمان صمت، جهاد کشاورزی، تعزیرات و پلیس امنیت اقتصادی در محل مرغداری‌ های مرغ تخم گذار انجام می‌شود تا با مرغداری‌ هایی که از تحویل تخم مرغ به شبکه خودداری می‌کنند، برخورد شود.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: yjc   /      لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5059
ستاد تنظیم بازار: خرید مرغ از مرغداران برای ثبات قیمت مرغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران