صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه

بیش از ۲۷۲۲ تن تخم‌ مرغ از البرز به کشورهای همسایه صادر شد

 

معاون سلامت اداره کل دامپزشکی استان البرز گفت که بانظارت دامپزشکی بیش از ۲۷۲۲ تن تخم مرغ خوراکی در سه ماهه اول سالجاری به کشورهای همسایه به خصوص کشور عراق صادر شده است.

دکتر علیرضا جمالی: در این مدت ۲ هزار قطعه آبزیان زینتی، پنج هزار کیلوگرم بره موم زنبور عسل، ۱۱۲ هزار کیلوگرم پای و پنجه مرغ، ۳۴۱ هزار قطعه جوجه یک روزه گوشتی نیز از این استان به کشورهای دیگر صادر شده است.
وی صادرات ۲۰ کیلوگرم خاویار، ۳۶ هزار و ۶۷۱ کیلوگرم عسل و ۶۳ هزار کیلوگرم ماهی خوراکی منجمد را از دیگر محصولات صادر شده در حوزه دامی اعلام کرد.
کار نظارت بر صادرات و واردات محصولات در حوزه دامی بر عهده اداره قرنطینه و امنیت زیستی دامپزشکی می باشد.
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه

واکسیناسیون ۱۲۰ هزار قطعه طیور بومی علیه نیوکاسل

وی در به فعالیت های اداره بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، آبزیان و زنبور عسل این اداره کل نیز اشاره کرد و گفت: در سه ماهه اول سال جاری فاز دوم واکسیناسیون طیور بومی علیه بیماری نیوکاسل انجام شد.
برای اجرای این طرح ۱۳۷ هزار و ۲۵۰ دز واکسن نیوکاسل مقاوم به گرما تامین شد به طوریکه این استان موفق به کسب رتبه اول کشور را از طرف سازمان دامپزشکی از نظر دفت و میزان پوشش روستاهای استان کسب کرد.
همچنین نظارت بر تخلیه و رهاسازی تخم چشم زده ماهی و صدور مجوز ورود ۱.۵ میلیون قطعه تخم چشم زده به مزارع پرورش ماهیان سردابی استان از دیگر اقدامات نظارتی در این مدت بوده است.

منبع: ایرنا
صادرات تخم‌ مرغ البرز به کشورهای همسایه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران