ضرر دو هزار تومانی هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار
ضرر دو هزار تومانی هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار

هرکیلو تخم مرغ ۲ هزار تومان برای مرغدار ضرر دارد / مرغداران به دنبال حذف گله

مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار با بیان اینکه برخی از مرغداران به دنبال خذف گله های خود هستند گفت: کاهش قیمت تخم مرغ باعث شده که فروش هرکیلو تخم مرغ ۲ هزار تومان ضرر برای مرغدار داشته باشد.

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه سراسری پرورش‌دهندگان مرغ تخم‌گذار امروز در نشست خبری اظهار کرد: همه مسئولین باید کمک کنند تا تولیدکنندگان در این شرایط به تولید خود ادامه دهند.
در شرایط فعلی هزینه های تولید تخم مرغ در کشور با قیمت فروش آن در بازار متناسب نیست؛ ادامه این شرایط باعث می‌شود که تولیدکنندگان نتوانند به کار خود ادامه دهند.

حتما بخوانید: داستان همدیگرخواری در مرغداری ها!

این مقام مسئول با اشاره به ممنوعیت صادرات تخم مرغ و وضع عوارض صادراتی برای محصول گفت: ممنوعیت صادرات خسارت زیادی را به مرغداران وارد کرده، این شرایط باعث شده که تعداد زیادی از تولید کنندگان این بخش به دنبال حذف گله های خود باشند.
بعد از توقف مقطعی صادرات تخم مرغ اکنون نیز برای صادرات این محصول عوارض ۴ هزار تومانی گذاشتند که این شرایط صادرات تخم مرغ را از صرفه اقتصادی انداخته است.
ضرر دو هزار تومانی هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار
ضرر دو هزار تومانی هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار

 

کاهش قیمت تخم مرغ ضرر ۲ هزار تومانی مرغدار در هرکیلو تخم مرغ را به همراه دارد

در حال حاضر که قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ به حدود ۷۵۰۰ تا ۸۰۰ هزار تومان کاهش یافته، باعث شده که تولیدکنندگان این بخش از فروش هر کیلوگرم از محصولات خود ۲۰۰۰ تومان ضرر کنند.
در حالیکه دولت قیمت تخم‌مرغ را مبنای ارز ۴۲۰۰ تومانی محاسبه کرده است که تنها نیمی از نهادهای تولید ما با این ارز  تامین می شود و تداوم این شرایط منجر به ادامه تولید نمی شود.

منبع: تسنیم

  مرغداران از فروش هرشانه تخم مرغ 30 درصد ضرر میکنند

 

 

ضرر دو هزار تومانی هرکیلو تخم مرغ برای مرغدار

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران