عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)
عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

آنتی کوکسیدیال

در گله های جوان، پرندگان گوشتی و پولت های جایگزین برای جلوگیری از بروز کوکسیدیوز از داروهایی استفاده می شود که مانع از شیوع آن شود. برای مرغ های تخمگذار تجاری از آنتی کوکسیدیال استفاده نمی شود. یکی از داروهایی که باعث افت عملکرد مرغ ها می شود نیاکاربازین بوده که ضد کوکسیدیوز است. این دارو حتی اگر در سطح طبیعی هم در جیره مرغ های تخمگذار استفاده شود عملکرد مرغ ها را تحت تاثیر قرار می دهد. از عوارض این دارو می توان به لک شدن زرده و ضعیف شدن غشاهای زرده اشاره نمود. در تخم مرغ های قهوه ای نیز باعث کمرنگ شدن پوسته و سفید شدن آن طی ۴۸ ساعت می شود. یکی از آنتی کوکسیدیال های موفق تا به امروز “موننسین” است که اگر پروتئین در جیره پایین باشد باعث بروز اثرات منفی بر روی تخم مرغ ها می شود.

 

اشتباهات مدیریت (قطع غذا)

از موارد مهم دیگر در کاهش تولید تخم مرغ قطع غذا برای چند ساعت می باشد و همانطور که اشاره شد وجود میزان کافی مکمل های مناسب در جیره ضروری است. اگر غذا به مدت ۲ هفته در مزرعه انبار شود احتمال کپک زدگی بسیار بالا خواهد بود، اهمیت این موضوع در غذاهای مرطوب دوچندان می شود، چراکه باعث کاهش ویتامین های موجود در غذا می شود.

 

اشتباهات مدیریت (قطع آب)

آب از مهمترین و اصلی ترین مواد مغذی است که بالغ بر ۷۰ درصد از وزن بدن را تشکیل می دهد، با کاهش مصرف آب و عدم دسترسی مرغ ها به آن نیز کاهش تولید تخم مرغ را خواهیم داشت. مرغ ها نیز حساسیت بیشتری به کمبود آب به نسبت کمبود غذا دارند و مقدار مصرف آن به عواملی مانند درجه حرارت، رطوبت، نوع غذا و میزان تولید تخم مرغ بستگی دارد، البته وزن بدن مرغ رابطه مستقیمی با مصرف آب آن مرغ دارد با این حال گرمای هوا تاثیر بسیار بیشتری در مصرف آب خواهد داشت.

عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)
عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

اشتباهات مدیریت (کاهش طول روز)

برای تولید تخم مرغ حداقل ۱۴ ساعت روشنایی برای طیور لازم است. میزان این روشنایی باید به حدی باشد که بتواند از روشنایی طبیعی که در پاییز و زمستان با کاهش طول روز تولید تخم مرغ متوقف و پرریزی آغاز شود. شروع مجدد تخمگذاری برای مرغ هایی که از نور طبیعی استفاده می کنند نیز فصل بهار خواهد بود.

 

اشتباهات مدیریت (آشیانه با درجه حرارت بالا)

از عواملی که برای طیور مشکلات اساسی ایجاد می کند درجه حرارت بالا در محیط پرورش است. از جمله مواردی که تحت تاثیر قرار می گیرند میزان مصرف غذا، تولید تخم مرغ، اندازه تخم مرغ، استرس گرمایی و جوجه آوری هستند. برای کاهش اثرات نامطلوب استرس گرمایی و به حداقل رساندن این موارد استفاده از سایه، تامین آب خنک و کافی، تهویه مناسب توصیه می شود.

 

انگل های خارجی در مرغ ها

اکتوپارازیت نام دیگر انگل های خارجی است که از خارج از بدن میزبان تغذیه می کنند.

 

انگل های خارجی در مرغ ها (مایت مرغ های شمالی)

بدلیل مکیدن خون طیور بوسیله مایت سوزش، خارش و کم خونی شدید را بدنبال دارد. مایت از اگل های خارجی پرندگان است و با ایجاد کم خونی در طیور مقاومت بدن طیور در مقابل بیماری ها را کاهش داده و بازده غذایی و کاهش تولید تخم مرغ را نیز سبب خواهد شد.

عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)
عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

انگل های خارجی در مرغ ها (شپش)

شپش های جونده در گونه های مختلف در گله ها مشاهده می شوند. انگل های خارجی موسوم به شپش در لابلای پرها و به کمک قسمت های دهانی چنگال های خود حرکت و زندگی می کنند. شپش ها از دلمه ها و زخم های روی پوست تغذیه می کنند. در صورت ادامه دار بودن این عارضه سوزش و خارش باعث بروز رفتارهای غیرعادی و عصبی در پرندگان شده و سبب ژولیدگی پرهای آن ها می شود. افت ۱۰ درصدی در تولید تخم مرغ در گله هایی که با تهاجم شپش همراه بوده بوجود خواهد آمد. در برخی موارد نیز تا ۲۰ درصد کاهش تولید در اثر ابتلا به این نوع انگل گزارش شده است.

 

انگل های خارجی در مرغ ها (کَک)

کک نیز از مواردی است که در مرغ های خانگی بیشتر دیده می شود و مشکلات فراوانی بهمراه دارد و باید بسرعت ریشه کن شود. کک در نواحی سر و صورت روی پوست تغذیه کرده و سوزش و خارش شدید بدنبال دارد و در برخی موارد نیز سبب کوری می شود.

عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)
عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

انگل های داخلی

دسته های دیگر از انگل ها که در داخل بدن زندگی و تغذیه می کنند را انگل های داخلی می نامند. به طبع باعث بروز مشکلات زیادی از جمله کم شدن و یا توقف رشد، کم شدن بازدهی غذایی، کاهش تولید تخم مرغ و حتی مرگ میر نیز می شود. پرندگانی که به بیماری های ویروسی و انواع استرس ها دچار هستند در مقابل اثرات انگل های داخلی بسیار حساس تر خواهند بود.

 

انگل های داخلی (نماتدها)

انگل های داخلی موسوم به نماتدها در دستگاه گوارش و در ناحیه خاصی از آن و یا در روده زندگی می کنند.

 

انگل های داخلی (کرم کدو یا سستودها)

کرم کدو یا سستود بصورت نواری شکل و با قطعات پهن می باشند، رنگ آن ها سفید و مایل به زرد بوده و در اندازه های ۰.۰۱۷ الی ۱۲ اینچ وجود دارند. انگل های داخلی سستود و یا به اصطلاح کرم های کدو خسارت چندانی به روده و به بدن پرندگان وارد نمی کنند ولی در مقابل غذای طیور را بطور کامل تغذیه می کنند. سستودها از غذای هضم شده در بدن طیور استفاده کرده و غذا را قبل از جذب استفاده می کنند. در این شرایط داروهای ضدانگلی مثل هردوواریته کارساز خواهد بود و می تواند براحتی نماتدها و سستودها را متلاشی کند.

عوامل تاثیرگذار بر تولید تخم مرغ (بخش دوم)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران