مرغداران از فروش هرشانه تخم مرغ ۳۰ درصد ضرر میکنند
مرغداران از فروش هرشانه تخم مرغ 30 درصد ضرر میکنند

مرغداران از فروش هرشانه تخم مرغ ۳۰ درصد ضرر میکنند

مرغداران با ارسال نامه ای به وزیر جهاد کشاورزی قیمت مرغ را ۳۰درصد کمتر از قیمت واقعی و تداوم این شرایط را موجب حذف گله های مرغ تخم گذار و کمبود این محصول در آینده دانسته اند.

رضا ترکاشوند مدیرعامل اتحادیه مرغداران با ارسال نامه ای به  کاظم خاوازی  وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد قیمت تخم مرغ در بازار ۳۰ درصد زیر قیمت تمام شده و ۱۵ درصد کمتر از قیمت مصوب خود دولت است و اقدامات تنظیم بازاری انجام نمی شود.
در این نامه همچنین اشاره شده است که تدام این امر منجر به حذف گله های مرغ تخم گذاری و کمبود تخم مرغ در آینده خواهد شد.

پربیننده ترین ها:

متن این نامه به شرح زیر است

پیرو نامه شماره ۹۹/۱۹۹۴ مورخ ۹۹/۸/۳ در رابطه با لزوم صادرات مدیریت شده تخم مرغ و نامه شماره ۹۹/۲۰۰۹ به مورخ ۹۹/۸/۷ در رابطه با انجام صادرات یا خرید تضمینی به منظور جلوگیری از زیان بیشتر مرغداران به استحضار می رساند علیرغم پیگیری‌های انجام شده در موارد فوق الذکر تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
در حال حاضر به خاطر انباشتگی مازاد تولید، قیمت تخم‌مرغ حدود ۱۵ درصد پایین تر از قیمت مصوب و ۳۰% پایین تر از قیمت واقعی با توجه به وضعیت نهاده ها است و چنانچه اقدامی مناسبی جهت صادرات مازاد تولید صورت نگیرد این وضعیت با توجه به هزینه سنگین تولید کمبود نهادها و زیان تولید کنندگان تداوم نخواهد داشت و حذف گله های مولد شدت خواهد یافت و در نتیجه زمان از بین رفتن تولید و سرمایه ملی با کاهش عرضه تخم مرغ و افزایش قیمت در ماه‌های آینده مواجه خواهیم شد.
با توجه به اینکه در سال ۹۸ تولید و بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب به دنبال افزایش تولید و جلوگیری از گران شدن کالاها می باشیم به نظر می رسد اینگونه برخوردها نتیجه برعکس خواهد داشت و به خاطر این بی توجهی ها هم اقشار تولید کننده و هم مصرف کننده زیان خواهند کرد.
لذا خواهشمند است به عنوان متولی تولید با صدور دستور لازم برای صادرات از آسیب رسیدن بیشتر به این صنعت جلوگیری به عمل آورید. ضمناً اتحادیه آمادگی خود را جهت مدیریت صادرات و تنظیم بازار در صورت واگذاری این موضوع در قالب تفاهمنامه تدوین شده اعلام می دارد تا در کمترین زمان ممکن نسبت به رفع این مشکل اقدام گردد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: اقتصاد آنلاین      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1IiA
مرغداران از فروش هرشانه تخم مرغ ۳۰ درصد ضرر میکنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران