مرغداران براساس مرغ تحویلی به کشتارگاه، نهاده دریافت کنند
مرغداران براساس مرغ تحویلی به کشتارگاه، نهاده دریافت کنند

مرغداران براساس مرغ تحویلی به کشتارگاه، نهاده دریافت کنند

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: وزارت صمت ارز مورد نیاز واردکننده نهاده‌های دامی را تامین می‌کند اما نظارت آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، این موضوع رانت‌هایی را به همراه دارد.

احد آزادی‌خواه، در تشریح نظارت میدانی کارگروه ویژه کمیسیون کشاورزی از بندر امام خمینی (ره) به منظور بررسی وضعیت واردات نهاده‌های دامی، گفت: در بازدیدی که از بندر امام خمینی‌(ره) و انبارهای‌ نهاده‌های دامی این بندر با حضور مسئولین ذی ربط داشتیم در چند حوزه خلا‌ءهای جدی مشاهده شد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه قانون انتزاع وظایف بخش کشاورزی باعث بروز مشکلاتی شده و باید اختیارات وزارت جهاد کشاورزی در زمینه تامین نهاده به این وزارتخانه بازگردانده شود، ادامه داد: یکی از مهمترین مشکلات در زمینه تامین نهاده دامی مورد نیاز کشور عدم اختیار کافی وزارت جهاد کشاورزی است و امروز شاهد عمق این فاجعه بودیم.
وزارت صنعت، معدن و تجارت ارز مورد نیاز واردکننده نهاده‌های دامی را تامین می‌کند اما نظارت آن بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، این موضوع رانت‌هایی را به همراه دارد.

بیشتر بدانید: از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم

مرغداران براساس مرغ تحویلی به کشتارگاه، نهاده دریافت کنند
وزارت صمت ارز مورد نیاز واردکننده نهاده‌های دامی را تامین می‌کند
وی با تاکید بر اینکه راستی‌آزمایی مرغداران و دامداران باید بروز‌رسانی شود، عنوان کرد: ممکن است برخی دارندگان پروانه جوجه‌ریزی نهاده دریافت نمایند اما آن را به بازار آزاد عرضه و جوجه‌ها را معدوم کنند. وزارت جهاد کشاورزی باید آمار دقیقی از واحدهای فعال پرورش مرغ داشته و بر اساس آن نهاده‌ها را توزیع کند.
نهاده‌های دامی باید بر اساس تعداد قطعه مرغ تحویلی به کشتارگاه اختصاص پیدا کند، این موضوع بخشی از مشکلات به وجود آمده در زمینه توزیع نهاده‌ها را برطرف می‌کند.
برخی از واردکنندگان نهاده‌های دامی بخشی از محصول وارداتی خود را از طریق بازار آزاد عرضه می‌کنند، گمرک نقش موثری در کنترل توزیع نهاده‌های دامی دارد و باید با سامانه بازارگاه همکاری بیشتری داشته باشد.
گمرک و وزارت جهاد کشاورزی باید همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند و سامانه‌های خود را با یکدیگر لینک کنند.
در نشست کمیسیون کشاورزی با دعوت از دستگاه‌های ذی‌ربط گزارش نهایی بررسی می شود و در صورت نیاز به قانون جدید در مجلس پیگیری می شود در غیر این‌صورت از طریق کمیسیون موضوع را پیگیری می‌کنیم.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: خبرگزاری خانه ملت      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1GXz
مرغداران براساس مرغ تحویلی به کشتارگاه، نهاده دریافت کنند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران