هر کیلو تخم مرغ ۱۴ هزارتومان ، نرخ مصوب افزایش یافت
هر کیلو تخم مرغ 14 هزارتومان ، نرخ مصوب افزایش یافت

هر کیلو تخم مرغ ۱۴ هزارتومان ، نرخ مصوب افزایش یافت

مدیرعامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن گفت: به طور غیر رسمی به ما اطلاع دادند که در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مصوب خرید تخم مرغ از مرغدار موافقت شده است.

در ابتدای ماه جاری ناصر نبی‌پور، سخنگوی اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، از احتمال افزایش نرخ مصوب هر کیلوگرم تخم مرغ به ۱۵ هزار تومان در ستاد تنظیم بازار خبر داد.

وی با تاکید بر اینکه هزینه تمام شده تولید برای مرغداران افزایش قابل توجهی داشته است، گفت: دولت قیمت مصوب هر کیلوگرم کنجاله سویا را با افزایش ۲۰ درصدی به ۳ هزار و ۲۲۰ تومان و هر کیلوگرم ذرت را با افزایش ۱۵ درصدی به یک هزار و ۷۰۰ تومان افزایش داده است.

پیش از این قیمت مصوب هر کیلوگرم ذرت و جو دامی ۱۵۰۰ تومان و کنجاله سویا ۲۷۵۰ تومان بود.

۷۵ تا ۸۰ درصد از هزینه تمام‌شده تولید تخم‌مرغ را نهاده‌های دامی تشکیل می‌دهد.

به گفته وی؛ افزایش هزینه تمام شده تولید تخم مرغ در حالی است که نرخ مصوب خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغدار برای ماه‌ها ۱۲ هزار تومان باقی مانده است.

پربیننده ترین ها:

به گفته نبی‌پور؛ با نرخ‌های مصوب جدید نهاده‌های دامی، حتی اگر دولت ۱۰۰ درصد نهاده‌های دامی را برای مرغداران مهیا کند قیمت هر کیلوگرم تخم مرغ برای مرغدار ۱۵ هزار تومان تمام می‌شود.

ستاد تنظیم بازار پذیرفته است که با توجه به قیمت تمام شده تولید نرخ مصوب ۱۲ هزار تومان برای هر کیلوگرم تخم مرغ کم است و باید افزایش داشته باشد.

امروز هدایت الله اصغری، مدیرعامل سخنگوی اتحادیه مرکزی مرغداران میهن، خبر داد که به طور غیر رسمی به ما اطلاع دادند که در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار با افزایش قیمت مصوب خرید تخم مرغ از مرغدار موافقت شده است.

وی این قیمت را ۱۴ هزار تومان عنوان کرد.

اصغری قیمت مناسب برای خرید هر کیلوگرم تخم مرغ از مرغداران درب مرغداری با در نظر گرفت سود معقول برای تولید کننده را ۱۵ هزار و ۷۰۰ اعلام کرد.

تا زمان ابلاغ رسمی قیمت مصوب جدید از سوی ستاد تنظیم بازار نمی‌توان آن را رسمی دانست و اجرا کرد.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایلنا   /      لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5109
هر کیلو تخم مرغ ۱۴ هزارتومان ، نرخ مصوب افزایش یافت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران