پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور

پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور

این نامه خطاب به جناب آقای دکتر گیلان پور معاون توسعه صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی در ۷ بند آورده شده که به شرح ذیل می باشد:

۱- با توجه به اینکه امکان تولید قابل توجه گوشت مرغ و تخم مرغ در شرکت های زنجیره ای مالکیتی و مدیریتی موجود در کشور بنا بر تجهیزات و امکانات فراهم شده نامبردگان و تولید دان کارخانه ای در کارخانجات مالکیتی یا قراردادی تحت پوشش نامبردگان، لذا بر مبنای ضرورت صرفه جویی در:
الف: توزیع منابع مالبی به تعداد زیادی فعال حلقه های مختلف مرتبط با تولید، توزیع و صنایع تبدیلی
ب: تولید تضمینی خوراک فرموله شده به روش علمی دارای اثرات افزایش بهره وری و کاهش هدر رفت دان
ج: جلوگیری از هدر رفت فیزیکی نهاده ها
د: امکان مدیریت زنجیره ها در جهت تولید اقتصادی از قبیل مرغ سایز، استفاده از نژاد آرین، جهت دهی به صادرات پایدار و … ارجح است. در این شرایط خاص، الویت حداکثری به شرکت های زنجیره ای که دارای تمام حلقه های فرایند تولید، آماده سازی و بسته بندی، ترابری، توزیع و فراوری می باشند اختصاص یافته و مشکلات ناشی تنظیم فرایند اقتصادی، زمان واردات، تضمین کیفیت و سلامت، و سایر روابط موثر در بهره وری، تولید با توجه به ارتباط کلیه حلقه ها با یکدیگر در این مدل برطرف گردد بدون اینکه امکان انحصار خاصی بدنبال داشته باشد.

بیشتر بدانید: مرغداران اکیدا توصیه‌های دامپزشکی را جدی بگیرند

۲- بنابر گزارش ارائه شده انجمن، پر واضح است که جدای از مشکلات عدم تامین بموقع و متعادل ارز و یا ارز مرغوب، یکی از مهمترین مشکلات، نابسامانی سیستم توزیع در بخش های مختلف بوده که سیستم بازارگاه می تواند با رفع مشکلات اجرایی فعلی که قابل حل است بهترین جایگزین توزیع عادلانه، قابل ردیابی و شفاف به جای سیستم توزیع پشتیبانی امور دام، اتحادیه ها و تعونی ها باشد و این انجمن بر رویه توزیع بازارگاه با پشتوانه سماصط را تاکید و اصرار می نماید.
۳- از آنجائیکه شواهد آماری حاکی از وجود یا تامین قطعی ذرت مورد نیاز برای سه ماه آینده است، ولی در مورد کنجاله سویا و یا دانه سویا تردیدهایی وجود دارد، خواهشمند است در این خصوص مطابق با نیاز ماهانه صنعت که دارای پشتوانه مستمر هم باشد (ماهانه ۲۲۰ هزار تن نیاز صنعت طیور به کنجاله سویا) تدابیر خاص تخصیص و تامین مورد تاکید قرار گیرد.
۴- لازم است برای جلوگیری یا کاهش نشتی سهمیه های اختصاص یافته همزمان به کارخانجات خوراک طیور و سهمیه مرغداران در بازارگاه که ممکن است زمینه های تخلف احتمالی را فراهم سازد، روش های کنترل و ردیابی مشتریان کارخانجات فراهم گردد.

بیشتر بدانید: شایعات درباره آلودگی‌های مرغ و تخم‌مرغ، واقعیت دارند؟

۵- از آنجائیکه ممکن است ورود کافی یا به موقع نهاده ها با مشکلات جدی روبرو باشد، خواهشمند است برنامه تولید صنعت مرغ و تخم مرغ صرفا بر مبنای امکان تامین بالاتر از ۸۰ درصد نهاده ها تنظیم شده و از اصرار بر تولید بدون پشتوانه جدا پرهیز گردد، در غیر اینصورت جبران خسارت تولیدکنندگان بویژه مرغان مادر گوشتی و تخمگذار بابت تولید دستوری ، توسط مراجع مسئول تضمین گردد.
۶- در صورتی که به هر دلیل امکان تامین کافی نهاده تولید فراهم نباشد و یا انتقال ارز با مشکل جدی مواجه باشد، ایجاب می نماید که به ذخیره نیاز جامعه برای مرغ و تخم مرغ، توجه کافی شود.
۷- ضمنا این انجمن آمادگی دارد، در صورت نیاز از طریق معرفی فرد مطلع در صنعت که تجربه چندساله در مدیریت سماسط و اطلاع کافی به سیستم بازارگاه دارد، کمک لازم برای حل مشکلات نرم افزاری را تا حد بضاعت ارائه نماید.
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور

منبع: دامیران     /     لینک کوتاه خبر: https://bit.ly/3o2msZM
مطالب مرتبط
پیشنهادهای امطا برای کمی بهتر شدن اوضاع صنعت طیور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده + 6 =

دامیران