اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کاخانجات تولیدی خوراک دام و طیور
40 درصد نهاده ها به کاخانجات تولیدی خوراک دام و طیور اختصاص می یابد

۴۰ درصد نهاده ها به کاخانجات تولیدی خوراک اختصاص می یابد

ستاد تنظیم بازار، وزارت جهاد کشاورزی را مکلف ساخت تا برنامه زمانبندی اجرای طرح اختصاص ۴۰ درصد نهاده‌ها به کارخانه های تولیدی خوراک دام و طیور را تا ابتدای سال آینده تهیه و ارایه دهد.

در ستاد تنظیم بازار، درخواست انجمن کارخانه های تولیدی خوراک دام و طیور آبزیان، مبنی بر بلا استفاده ماندن کارخانه های خوراک دام به دلیل تامین نشدن نهاده‌های دامی و مواد اولیه و همچنین پیشنهاد اختصاص درصدی از نهاده‌های دامی (ذرت و کنجاله) به کارخانه های تولیدی خوراک دام و طیور و واگذاری مسوولیت توزیع به آنها، تحت نظارت وزارت جهاد کشاورزی مورد بررسی قرار گرفت و تصمیم های لازم اتخاذ شد.
مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی پس از اصلاحات لازم در سامانه بازارگاه و ایجاد امکان خرید و فروش برای این کارخانجات در سامانه، مقدمات لازم را برای انجام درخواست انجمن فراهم کند.

پربیننده ترین ها:

علاوه براین وزارت جهاد کشاورزی برنامه زمانبندی پیاده‌سازی و اجرای طرح اختصاص ۴۰ درصد نهاده‌ها به کارخانه های تولیدی خوراک دام و طیور تا ابتدای سال آینده را تهیه و به جلسات آتی کارگروه تنظیم بازار ارائه خواهد کرد.
پیش از این رییس هیات مدیره کانون انجمن صنفی گاوداران ایران گفت : امروز نزدیک به ۳۵ درصد نهاده‌های دامی با نرخ‌های مصوب به دست تولیدکنندگان و دامداران می‌رسد و مابقی از بازار آزاد تهیه می‌شود. همچنین تولیدکنندگان بیش از ۶۵ درصد نهاده‌های مورد نیاز خوراک دام را از بازار آزاد با قیمت‌های چند برابری تامین می‌کنند که در افزایش هزینه‌های تولید تاثیر منفی دارد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: مهرنیوز   /      لینک کوتاه خبر: b2n.ir/daamiran18
اختصاص ۴۰ درصد نهاده ها به کاخانجات تولیدی خوراک دام و طیور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران