از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم
از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم

از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم

ستاد توسعه زیست فناوری در راستای دستیابی به امنیت غذایی و جهش تولید در بخش کشاورزی، با انتشار دو فراخوان اعلام کرد از طرح‌های زیست فناوری دام و طیور و طرح های واکسن، دارو و بهداشت دامپزشکی حمایت می‌کند.

سید یحیی رهنمایی مدیرگروه تولید، تجاری سازی و بازار ستاد توسعه زیست فناوری در خصوص این فراخوان ها افزود: در حال حاضر در حوزه امنیت غذایی، کشور با توجه به بخش های کشاورزی و باغبانی، دام و طیور و آبزیان، فرآوری و صنایع تبدیلی، افزودنی های غذایی، کنترل کیفیت و سلامت تولیدات پتانسیل بالایی وجود دارد.
با بررسی در حوزه های مختلف که مربوط به امنیت غذایی می شود، یک بوم امنیت غذایی ترسیم کرده ایم و عدد ارز بری و ارز آوری هر حوزه را احصا کرده ایم و بر اساس آن این فراخوان ها را تنظیم شده و هر شرکت دانش بنیان و بخش خصوصی که بتوانند ورود کنند را حمایت می کنیم.
این یک کار فراسازمانی و برای کل کشور نیاز است بنابراین ستاد توسعه زیست فناوری در چارچوب همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت جهاد کشاورزی در راستای دستیابی به امنیت غذایی و جهش تولید در بخش کشاورزی از ” تولید بار اول، توسعه مقیاس و توسعه بازار” محصولات در حوزه‌ دام و طیور و واکسن، دارو و بهداشت دامپزشکی حمایت می کند.

بیشتر بدانید: اهمال وزارت جهاد و بانک مرکزی و نابودی هزاران یورو خوراک طیور

از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم
از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم
دربخش دام و طیور: هورمون های دام، طیور و آبزیان، کیت های تشخیصی، مکمل ها، آنزیم ها، اسیدهای آمینه و ویتامین ها، تولید پروبیوتیک های دام و طیور و آبزیان با نگرش ویژه بر جایگزینی آنتی بیوتیک، تولید مثل و اصلاح نژاد، ارتقا کیفیت و تنوع بخشی به خوراک دام، طیور، آبزیان با نگرش کاهش واردات نهاده های دامی و در بخش واکسن و دارو و بهداشت دامپزشکی: مواد اولیه دارویی، واکسن شامل هاری، رئوویروس کشنده و زنده، کوکسیدیوز، اورنیتوباکتریوم رینوتراکئال چهارگانه (نیوکاسل، برونشیت، سندرم افت تخم مرغ، رئو) کم خونی از موضوعات مورد حمایت است.
در فراخوان ها از تمام فناوران تقاضا شده تا در طرح‌های پیشنهادی خود بالا بودن سطح آمادگی فناوری و سطح آمادگی بازار طرح‌، فراهمی زیرساخت لازم و مواد اولیه پایدار جهت استمرار در تولید محصول، وجود بازار داخلی برای محصول طرح یا تضمین صادرات برای محصولات ارزآور ، استفاده از فناوری ‌های جدید و کارآمد در اجرای طرح و نیز امکان اخذ مجوزهای لازم را در نظر داشته باشند.
شرکت های دانش بنیان و بخش خصوصی می توانند تا پایان آبانماه طرح های پیشنهادی خود را برای ارزیابی و دریافت حمایت به ایمیل bioproducts@biodc.isti.ir ارسال کنند.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: ایرنا      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1GVJ
از طرح های زیست فناوری دام و طیور حمایت می کنیم
  Euthanasia در حیوانات خانگی (قسمت اول)

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران