شرکتی دانش‌بنیان با تولید مکمل‌های نسل سوم نیاز صنعت دام و طیور کشور را تامین کرد.
مکمل

شرکتی دانش‌بنیان با تولید مکمل‌های نسل سوم نیاز صنعت دام و طیور کشور را تامین کرد.

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرگزاری فارس به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت‌های دانش‌‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌های مختلفی در رویداد اینوتکس ۲۰۲۱ به رقابت و تعامل پرداختند. این رقابت فناورانه میان استارتاپ‌ها در قالب نبرد استارتاپی برگزار شد.اینوتکس بتل زمینه‌ای فراهم کرد تا استارتاپ‌ها علاوه بر معرفی محصولات یا خدمات خود، بتوانن به گفت‌وگو و تعامل بپردارند و داوران و مخاطبان استارتاپ برتر را انتخاب و معرفی کنند.

رویداد رقابت نوآورانه میان شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و استارتاپ‌ها، یکی از این بخش‌های جذاب بود که در نهایت با پایان یافتن نمایشگاه اینوتکس، برگزیدگان آن معرفی شدند.

تامین نیاز صنعت دام و طیور با مکمل دام و طیور ایران‌ ساخت

اما شرکت دانش‌بنیانی که رتبه نخست رقابت اینوتکس را از آن خود کرد، ایمن نانوفام، تولیدکننده نسل سوم نانو تولیدکننده‌ مکمل‌های معدنی ایران‌ساخت است. این مکمل‌ها برای دام و طیور کاربرد فراوانی دارد و یکی از نیازهای جدی این صنعت به شمار می‌رود.

این محصول دانش‌بنیان ایران‌‌ساخت، توانست نیاز به واردات این فرآورده را که صرفا از یک کشور اروپایی وارد می‌شد، تامین کند. نسل سوم مکمل‌های معدنی معرفی ‌می‌شود و ضمن حذف ایراد نسل‌های پیشین، از قابلیت‌های بیش‌تری برخوردار است.

در حال حاضر دانش فنی تولید این محصول دانش‌بنیان، در حوزه دامپزشکی با تکمیل خط تولید به مرحله تجاری سازی رسیده است و در مقیاس انبوه وارد بازار می‌شود.

تامین یک نیاز مهم و راهبردی

تولید تغذیه دام و طیور یکی از دغدغه‌های جدی فعالان این صنعت بوده است و با توجه به وابستگی هزینه‌های تمام شده به این فرآورده، بازار مواد غذایی با نوسان‌های ارزی دست‌خوش مشکلات جدی می‌شود. اما با ورود مکمل دام وطیور ایران‌ساخت به بازار، ضمن تامین و تکمیل چرخه غذای سالم به صنعت کشور و همچنین سلامت یاری می‌رساند.

این شرکت دانش‌بنیان در حالی در اختتامیه دهمین دوره نمایشگاه بین‌المللی اینوتکس معرفی شد که ۲۰ هزار نفر در پارک فناوری پردیس به عنوان بازدیدکننده حضور داشتند و ۳۵ هزار نفر به صورت مجازی شرکت کردند. این رویداد با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ناحیه نوآوری پردیس برگزار شد.

دهمین نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری، علاوه بر بخش نمایشگاهی میزبان رویدادهای جنبی مختلفی بود که هرکدام از ویژگی‌های منحصربه‌فردی برخوردار بوده و برای فعالان زیست‌بوم نوآوری، جذابیت‌های خاص خود را داشتند.

رویداد «اینوتکس پیچ»رقابت استارتاپ ها در حضور سرمایه گذاران و امتیازدهی به آنان توسط داوران مطرح ایرانی و بین المللی بود و همچنین زمینه برای تعامل و تبادل تجربه را میان آنان فراهم کرد.

پس از رسیدن نمایشگاه بین‌المللی فناوری و نوآوری اینوتکس، بستر تعامل سرمایه‌گذاران و استارتاپی‌ها فراهم شد و ایده‌ها به مرحله سرمایه‌گذاری رسیدند.

انتهای پیام/

منبع: خبرگذاری فارس

شرکتی دانش‌بنیان با تولید مکمل‌های نسل سوم نیاز صنعت دام و طیور کشور را تامین کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران