نقش مهم و کلیدی موسسه رازی در بهداشت و پیشگیری کشور
نقش مهم و کلیدی موسسه رازی در بهداشت و پیشگیری کشور

نقش مهم و کلیدی موسسه رازی در بهداشت و پیشگیری کشور

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به نقش مهم و کلیدی این مجموعه در بهداشت و پیشگیری کشور، گفت: موسسه رازی در کشور بی بدیل است و نمونه ای همچون این مجموعه در کشور وجود ندارد.

به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، دکتر فرید نجفی در جلسه مشترک با رئیس و معاونان موسسه رازی و بازدید از بخش های مختلف این موسسه اظهار کرد: رازی  با ۹۶ سال قدمت از افتخارات کشور محسوب می شود و همه ما از تولیدات آن از جمله انواع واکسن ها و سرم های درمانی استفاده کرده ایم.

وی با تاکید بر اینکه توانمندی بسیار بالا و نقش بسیار مهم و کلیدی که در حوزه بهداشت و پیشگیری در کشور دارد و لازم است بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد، افزود: باید در جهت حفظ، توسعه و ارتقا این موسسه تلاش شود چراکه یکی از قدیمی ترین مجموعه های ساخت واکسن و سرم است و نقش بی بدیلی در کشور دارد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه بسیاری از واکسن های موسسه رازی توسط این وزارتخانه خریداری می شود، خاطرنشان کرد: در حوزه واکسن کووید تولیدی موسسه رازی، یکی از اقداماتی که می توان در راستای حمایت از این موسسه انجام داد این است که همانند سایر کشورها، نسبت به پیش خرید کردن واکسن اقدام کنیم که این امر نه تنها به موسسه رازی، بلکه به سایر شرکت ها که در این حوزه گام نهاده اند، از نظر تامین نقدینگی بسیار کمک کننده است.

پربیننده ترین ها:

وی ادامه داد: اصلاح قیمت واکسن های موسسه رازی که اقدامات آن باید توسط دولت و مجلس انجام شود نیز موضوعی بسیار کمک کننده است که باید بر اساس شرایط اقتصادی کشور اجرایی شود.

دکتر نجفی فعالیت موسسه رازی در حوزه تولید واکسن انسانی، دام و طیور را بی بدیل عنوان کرد و گفت: بسیاری از بیماری ها به عنوان بیماری مشترک بین انسان و دام شناخته شده اند که در این زمینه موسسه رازی فعالیت های بسیار قابل توجهی انجام می دهد.

وی با تاکید بر اینکه موسسه رازی در کشور بی بدیل است و نمونه ای همچون این مجموعه در کشور وجود ندارد تصریح کرد: البته مجموعه بسیار قوی انیستیتو پاستور در وزارت بهداشت وجود دارد که آن نیز جایگاه خاص خود را دارد.

سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: وجود مجموعه ای همچون رازی در زیرمجموعه وزارت جهاد کشاورزی که در سلامت انسان و دام موثر باشد، انصافا موضوعی قابل توجه است.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: موسسه رازی   /      لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5139
نقش مهم و کلیدی موسسه رازی در بهداشت و پیشگیری کشور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران