هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان و دامداران
هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان و دامداران

هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان و دامداران

مدیرکل مرکز پیش بینی هواشناسی کشاورزی گفت: با توجه به شرایط جوی در شمال کشور احتمال آبگرفتگی مزارع و باغات وجود دارد و به کشاورزان توصیه می‌شود که نسبت به پاکسازی راه آب اقدام کنند.

مسعود حقیقت مدیرکل مرکز پیش بینی و پایش هواشناسی کشاورزی، از ورود سامانه بارشی به کشور خبر داد و گفت: مدل‌ها نشان می‌دهد که از اواخر وقت امشب با ورود سامانه بارشی فعال از سمت مرز‌های غربی در استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی و غربی، گیلان، مازندران، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، ایلام، خوزستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، قزوین، البرز، تهران و قم بارش برف و باران و وزش باد شدید در مناطق غربی و جنوب غرب پیش بینی می‌شود.
مدیر کل مرکز پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در توصیه‌ای به کشاورزان گفت: با توجه به شرایط جوی در شمال کشور احتمال آبگرفتگی مزارع و باغات وجود دارد، از این رو به کشاورزان توصیه می‌شود که نسبت به پاکسازی راه آب مزارع اقدام کنند.
گلخانه داران شمال شرق کشور در دامنه‌های البرز و مناطق شمال غرب و غرب مرتب سازه‌های گلخانه‌ای خود را بررسی کنند و در صورت سوراخ بودن پوشش نایلونی هر چه سریع‌تر آن را ترمیم کنند.
به گفته وی، طی ۲ روز آینده دامداران از رفتن به ارتفاعات و چرای دام اجتناب کنند و استخر‌های پرورش ماهی حاشیه زاگرس از اب رودخانه‌ها تغذیه نکنند.

پربیننده ترین ها:

کاهش ۳.۸ درصدی بارش نسبت به دوره بلندمدت

مدیرکل مرکز پیش بینی و پایش هواشناسی کشاورزی درباره آخرین وضعیت بارش کشور بیان کرد: بنابر آخرین آمار مجموع بارش کشور از ابتدای سال ۳۱.۶ میلی متر بوده، درحالیکه مدت مشابه سال قبل ۴۰.۵ میلی متر و دوره بلندمدت ۳۲.۸ میلی متر بوده است که این میزان کاهش ۳.۸ درصدی بارش را نشان می‌دهد.
مدل‌ها نشان می‌دهد از ابتدای سال زراعی استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان، زنجان، خراسان شمالی، ایلام، لرستان، کردستان، آذربایجان شرقی و غربی، قزوین، کرمانشاه، چهار محال و بختیاری، سمنان، بوشهر و اصفهان بارش مناسبی دریافت نکردند.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان   /      لینک کوتاه خبر: b2n.ir/daamiran27
هشدارهای هواشناسی برای کشاورزان و دامداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران