خط تولید واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد طیور شروع بکار کرد
واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد طیور

خط تولید واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد طیور شروع بکار کرد

خط تولید واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوآنزای فوق حاد طیور، در داخل کشور به بهره برداری رسید.

پرویز هوشمند، دامپزشک و مدیر کارخانه شرکت دانش بنیان پَسوک که در زمینه تولید واکسن‌ ها و مواد بیولوژیک مورد مصرف در دامپزشکی فعال است، در این باره گفت: ما موفق شدیم دو واکسن را تولید کنیم؛ یکی از آن‌ها واکسن تب برفکی است. این بیماری به شدت مسری، ویروسی و خطرناک است که در همه جای دنیا توجه خاصی به آن می‌کنند.

بیشتر بدانید: داروهای دامپزشکی

شکست انحصار در تولید روغن مورد نیاز واکسن تب برفکی

اگر کشوری که دامداری دارد، در این زمینه عقب بیفتد، خسارات فراوانی را می‌بیند. این واکسن بر پایه روغن تولید می‌شود که خودمان در داخل این روغن را فرموله کردیم.

شرکتی که این روغن را به صورت انحصاری تولید می‌کرد، بعد از شروع تحریم‌ها با ما ناسازگاری کرد به همین دلیل تحقیقات را برای تولید داخلی آن شروع کردیم.

سازمان دامپزشکی این واکسن و روغن را آزمایش کرده که نتایج این آزمایش‌ها، رضایت بخش بوده؛ به همین دلیل، مجوز ساخت این واکسن و روغن را صادر کردند.

این دامپزشک اظهار کرد: واکسن آنفلوانزای فوق حاد طیور نیز یک واکسن استراتژیک است که موفق شدیم ویروس را جداسازی و از آن واکسن تهیه کنیم. همچنین این واکسن را نیز در اختیار دامپزشکی قرار دادیم که ارزیابی کیفی این واکسن نیز بسیار مطلوب بود.

او در پاسخ به سوال رئیس جمهور درباره مدت زمانی که این واکسن‌ ها می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند، توضیح داد: ویروس تب برفکی تغییرات زیادی می‌کند و ما باید به صورت مرتب در فیلد آن باشیم و ویروس‌های جدید را جداسازی کنیم تا واکسن آن را بسازیم.

  سلطان واردات نهاده‌های دام و طیور دستگیر شد

آنفلوانزای حاد و فوق حاد طیور نیز، همینطور است و به صورت سالیانه تغییر می‌کند. ما رابطه تنگاتنگی را به سازمان دامپزشکی داریم و برای بررسی مداوم این تغییرات، همواره در فیلد هستیم.


اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: yjc / لینک کوتاه خبر: daamiran.com?p=5405
خط تولید واکسن‌ های تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد طیور شروع بکار کرد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران