آینده ی مدرن کاشت علوفه گاو شیری در آمریکا کلید خورد
آینده ی مدرن کاشت علوفه گاو شیری در آمریکا کلید خورد

آینده ی مدرن کاشت علوفه گاو شیری در آمریکا کلید خورد

اگر منطقه ای که شما گاوداری می کنید برای تولید علوفه تازه برای گاو ها خیلی خشک باشد چه؟ یک سیستم کشاورزی رباتیک داخلی کنترل شده می تواند پاسخگو باشد. نه تنها برای صرفه جویی در منابع و نیروی کار، بلکه برای بهبود عملکرد حیوانات.

کارخانه لبنیات Cnossen در هرفورد، تگزاس، ایالات متحده، ۴۵ سال پیش شروع به کار کرد و متعلق به جیم کنوسن است. این کارخانه لبنیات در حال حاضر ۱۱۰۰۰ گاو را می دوشد و در بیش از ۷۵۰۰ هکتار زمین زراعی ، علوفه کشت می دهد.

گاوداری در یکی از خشک ترین دوره های ثبت شده دست و پنجه نرم می کند. برای مقابله با کمبود آب و در عین حال حفاظت از بهترین جیره برای گله های لبنی پرتولید خود، آنها را به دنبال فناوری های جدیدی برای گنجاندن در مزرعه خود مشتاق کرد.

این تلاش منجر به توافق با Grōv Technologies برای ایجاد یک مرکز تغذیه محیطی کنترل شده برای رشد علوفه تازه در تمام سال شد. «مرکز خوراک Cnossen-Grōv» که به تازگی ساخته شده است، به بزرگترین مرکز پرورش خوراک داخلی در جهان تبدیل خواهد شد.

کاهش تاثیر خشکسالی بر تولید علوفه

این علوفه در فضای بسته در «طبقات» (فناوری مزرعه طبقاتی Grōv) تولید می‌شود که از یادگیری ماشینی پروتکل‌های رشد برای تولید مداوم علف گندم جوانه زده، یک خوراک مغذی با چگالی بالا (HDN) استفاده می‌کنند.

این مرکز خوراک بیش از ۲۸۸۰۰۰ پوند خوراک در روز (۱۳۱۰۰۰ کیلوگرم) با کمتر از ۵ درصد آب مصرفی در کشاورزی معمولی تولید خواهد کرد. این صرفه جویی در کاهش تأثیر شرایط خشکسالی که بر لبنیات Cnossen و بسیاری از گاوداری ها و شرکت های لبنیات در غرب تگزاس و در سراسر غرب ایالات متحده تأثیر می گذارد، بسیار مهم خواهد بود.

اینکه بتوانند در طول سال غذای ثابت و بسیار مغذی را برای گاوهایشان فراهم کنند، تأثیر خشکسالی و تغییر آب و هوا را کاهش می دهد و به Cnossens کمک می کند تا محصول تولید شده پایدارتری را به مصرف کنندگان ارائه دهد.

بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند را از پا در می‌آورد!

یک تامین کننده پیشرو لبنیات منطقه ای، در مرکز علوفه جدید Dairy Specialists، همکاری می کند که خدمات محلی و پشتیبانی از اتوماسیون، حسگرها و قابلیت های یادگیری ماشینی طبقاتی جدید را ارائه می دهد. اهداف کلیدی در حمایت از مرکز خوراک شامل کاهش نیروی کار و انتشار کربن است زیرا آنها برای تبدیل شدن به یک عملیات با بازدهی بسیار بالا تلاش می کنند.

استیو لیندزلی، رئیس Grōv: “توانایی فراهم کردن غذای بسیار مغذی برای گاوهای خود در طول سال، تاثیر خشکسالی و تغییر آب و هوا را کاهش می دهد و به Cnossens کمک می کند تا محصول تولید شده با پایداری بیشتری را به مصرف کنندگان برساند.”

حسگرها و بینایی کامپیوتری

لبنیات Cnossen دومین فاز این سیستم طبقاتی خواهد بود. Grōv در حال حاضر حدود ۳۰۰۰۰ پوند خوراک HDN در روز برای آزمایش در مزارع Bateman Mosida در البرتا، یوتا تولید می کند.

گاوداری Bateman بزرگترین کارخانه لبنی در یوتا است که حدود ۷۵۰۰ گاو پرتولید را می دوشد. خوراک HDN تحت شرایط کنترل شده با استفاده از یک سیستم عامل مبتنی بر فضای ابری تولید می شود که به طور خودکار طبقه ها و بینش ژنراتورها را اجرا و نظارت می کند.

سنسورها و سیستم‌های بینایی کامپیوتری دما و رطوبت هوا، وزن، نور رشد و رشد گیاه را اندازه‌گیری می‌کنند. این داده ها در سیستم عامل هر برج یکپارچه شده است و Grōv را قادر می سازد تا به طور یکپارچه عملیات را در تاسیسات در سراسر جهان مدیریت و بهبود بخشد. این روش بهینه تولید خوراک نه تنها باعث صرفه جویی در آب، زمان، کار و فضا می شود

۱ برج جایگزین ۱۳.۷ تا ۲۰.۲ هکتار زمین کشاورزی می شود!

این علوفه داخل فضای بسته درون «طبقات» (فناوری مزرعه طبقاتی Grōv) تولید می‌شود که از یادگیری ماشینی پروتکل‌های رشد برای تولید مداوم علوفه گندم جوانه زده، یک خوراک مغذی با چگالی بالا (HDN) استفاده می‌کنند. عکس: Grōv Technologies

ادعا می شود که علوفه با مواد مغذی با چگالی بالا برای سلامت و تولید دام مفید است.

استیو لیندزلی، مدیر عامل شرکت Animal Agtech در اجلاس اخیر نوآوری Animal Agtech توضیح داد که علوفه ای که آنها تولید می کنند پروتئین، قند، نشاسته و قابلیت هضم بالاتری نسبت به یونجه دارد و می تواند جایگزین ۲۰ تا ۶۰ درصد TMR شود. مشخصات تغذیه ای خوب علوفه ما می تواند به بهبود سلامت و عملکرد دام کمک کند و ما این را در عمل نیز آزمایش کرده ایم.

این مرکز خوراک بیش از ۲۸۸۰۰۰ پوند خوراک در روز (۱۳۱۰۰۰ کیلوگرم) با کمتر از ۵ درصد آب مصرفی در کشاورزی معمولی تولید خواهد کرد.

آزمایشات مزرعه ای برای گاو شیری و گاو گوشتی

Grōv با همکاری دپارتمان علوم دامی، لبنیات و دامپزشکی در دانشگاه ایالتی یوتا، تأثیر خوراک مواد مغذی با چگالی بالا را بر عملکرد گاو گوشتی و کیفیت گوشت در مزارع Bateman Mosida آزمایش کرد.

دامداران حال و روز خوبی ندارند!

در این مطالعه، ۸۰  گاو گوشتی هلشتاین به طور تصادفی به دو گروه تقسیم شدند و به طور آزاد با جیره تکمیلی تغذیه شده با مواد دانه ای (CTL) با انرژی بالا (۸۴ درصد کنسانتره) یا جیره حاوی تا ۴۲ درصد علوفه گندم HDN تغذیه شدند.

این مطالعه نشان داد که حیوانات تغذیه شده با HDN به طور عددی میانگین افزایش روزانه ۲.۹ پوند در مقابل ۲.۸ پوند (۱.۳۱۵ کیلوگرم در مقابل ۱.۲۷ کیلوگرم) و وزن بدن را پس از ۱۲۶ روز تغذیه در مقایسه با CTL نشان دادند.

لاشه های گروه تغذیه شده با HDN درجه بندی با درجه کیفیت بالاتر USDA (انتخاب) در مقابل CTL (کنترل منفی) داشتند. نمونه های گوشتی از گروه تغذیه شده با HDN درصد کمتری از اسیدهای چرب ترانس اشباع و چند غیراشباع موجود در نمونه و نسبت اسیدهای چرب امگا ۶: امگا ۳ کمتری در مقایسه با جیره تکمیلی پر انرژی داشتند.

لیندزلی توضیح داد که: ما همچنین به تازگی همکاری خود را با کالج کشاورزی و علوم زیستی دانشگاه کرنل (محل مرکز عالی لبنیات، یکی از مراکز تحقیقاتی برتر لبنیات در جهان است) آغاز کرده ایم تا مطالعه ای را در مورد تأثیر خوراک ما بر تولید شیر و ردپای کربن انجام دهیم.

بهینه سازی و کنترل تولید علوفه

به گفته لیندزلی، فناوری توسعه یافته آنها یک سیستم آزمایشی است و می تواند در مزارع در سراسر جهان، درست در داخل گاوداری اعمال شود. این به ما امکان می دهد تا هر جنبه ای از محیط  علوفه را کنترل کنیم و به آنها توانایی تنظیم متغیرهای بیشتر و جمع آوری داده های بیشتری در مورد رشد علوفه نسبت به قبل را می دهد. این به نوبه خود دستیابی به سفارشی سازی خاصی از بیان مواد مغذی برای کل جیره مخلوط بهینه برای حیوانات کمک می کند.

ما برای گاوهای فوق‌العاده غذای فوق‌العاده تولید می‌کنیم و می‌توانیم خوراک را سریع رشد دهیم: در عرض ۵.۵ تا ۷ روز.

دامداران ۹۰ درصد نهاده‌های دام خود را از بازار آزاد تهیه می‌کنند

در اجلاس نوآوری Animal Agtech، لینزلی همچنین به این موضوع اشاره کرد که موفقیت در پرورش خوراک دام در فضای بسته راهی برای انجام کارهای بیشتر با زحمت کمتر است. “مقدار زمین های کشاورزی بی پایان نیست، ما باید آفت کش ها را کاهش دهیم و مسئولانه از آب و آنتی بیوتیک ها استفاده کنیم.

در عین حال، ما در طول همه‌گیری کووید-۱۹ در مورد انعطاف‌پذیری و آسیب‌پذیری زنجیره تامین محصولات کشاورزی آموخته‌ایم، با داشتن یک سیستم کنترل‌شده و در مزرعه برای تولید خوراک دام، می‌توانیم عرضه خوراک را بهبود بخشیم و از آن محافظت کنیم.

بهینه سازی قابل پیش بینی و افزودن ارزش به حیوانات، مردم و سیاره. هزینه برج ها با هزینه علوفه کشت شده در بسیاری از نقاط جهان مطابقت دارد.

ساخت و ساز مرکز خوراک Cnossen-Grōv در نوامبر آغاز شده و در ۲۰۲۲ تکمیل خاوهد شد.

آینده ی مدرن کاشت علوفه گاو شیری در آمریکا کلید خورد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

4.5/5 - (2 امتیاز)

منبع: www.allaboutfeed.net

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 × پنج =