افزایش جمعیت دام سبک در تابستان امسال
افزایش جمعیت دام سبک در تابستان امسال

افزایش جمعیت دام سبک در تابستان امسال

در شهریور ماه سال‌جاری تعداد ۶٢,٨ میلیون رأس دام سبک شامل ۴۶.۵ میلیون رأس «گوسفند و بره» و ١۶.٣ میلیون رأس «بز و بزغاله» در دامداری‌های کشــور موجود بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٠.۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش دامیران به نقل از مرکز آمار ایران، نتایج طرح آمارگیری اندازه‌گیری تعداد و تولیدات دام سبک در فصل تابستان ١۴٠١ نشان می‌دهد که در طول فصل تابستان سال جاری تعداد دام پروار شده و تعداد دام سبک متولد شده نسبت به زمان مشابه سال قبل افزایش داشته است.

صنعت دام سبک کشور در خطر افول

در فصل تابستان سال جاری به ترتیب تعداد ۵,٧ میلیون رأس و ١.٧ میلیون رأس گوسفند و بره و بز و بزغاله در دامداری‌های کشور پروار شد که نسبت به مدت مشابه سال پیش به‌ترتیب ٢۵ درصد و ٣٣ درصد افزایش نشان می‎دهد همچنین تعداد ١.٩ میلیون رأس بره و ٠.۵ میلیون رأس بزغاله در بهره‌برداری‌های پرورش‌دهنده دام سبک کشور متولد شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل به‌ترتیب ٢۴ درصد و ٩ درصد افزایش داشته است.

راهکارهای نجات صنعت دام سبک

طبق اطلاعات دیگر حاصل از اجرای این طرح آمارگیری، در شهریور ماه سال‌جاری تعداد ۶٢,٨ میلیون رأس دام سبک شامل ۴۶.۵ میلیون رأس «گوسفند و بره» و ١۶.٣ میلیون رأس «بز و بزغاله» در دامداری‌های کشــور موجود بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل ٠.۶ درصد کاهش داشته است.

افزایش جمعیت دام سبک در تابستان امسال

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: مرکز آمار ایران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

9 − 6 =