انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ ها
انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری ها

انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری ها

مقدسی از انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ ها خبر داد و گفت: قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوساله ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان است.

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران با انتقاد از نوسان نرخ نهاده‌های دامی در بازار اظهار کرد: هم اکنون هر کیلو کنجاله سویا با نرخ ۱۴ هزار تومان، ذرت ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و جو ۳ هزار تومان در بازار سیاه عرضه می‌شود، در حالی که نرخ مصوب کنجاله سویا ۲ هزار و ۷۰۰ تومان و ذرت و جو یک هزار و ۵۰۰ تومان است.
از ابتدای سال تاکنون ۳۰ درصد نهاده‌های مورد نیاز با ارز دولتی و ۷۰ درصد با ارز آزاد تامین می‌شود که این موضوع در افزایش هزینه تمام شده تولید تاثیر بسزایی دارد.
انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری ها
مقدسی از انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ ها خبر داد
مقدسی قیمت هر کیلو شیرخام با ارز آزاد را ۵ هزار و ۵۵۰ تومان، برمبنای ۳۰ درصد ارز دولتی و ۷۰ درصد ارز آزاد اعلام کرد و گفت: با وجود نوسان شدید نرخ نهاده‌های دامی، دام‌ها گوشتخوار شدند و به عبارت دیگر اگر به داد دامداران نرسند، دامدار چاره‌ای جز فروش تعدادی دام برای سیر کردن مابقی دام‌های خود ندارد.
رئیس انجمن صنفی گاوداران قیمت کنونی خرید هر کیلو شیر از دامدار را با احتساب کرایه حمل، ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و گفت: این درحالی است که قیمت تمام شده هر کیلو شیرخام برای دامدار به سبب افزایش هزینه‌های تولید حدود ۴ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید: قیمت خوراک دام و طیور در بازارهای جهانی افزایش یافت

قیمت منطقی هر کیلو گوشت گوساله ۸۰ هزار تومان

او قیمت خرید هر کیلو گوساله زنده از دامدار را ۳۰ تا ۳۱ هزار تومان اعلام کرد و افزود: با وجود افزایش هزینه‌های تولید، نرخ تمام شده هر کیلو گوساله ۳۵ هزار تومان است.
با توجه به انباشت دام و نرخ گوساله زنده، قیمت هر کیلو گوشت برای مصرف کننده نباید از ۷۰ تا ۸۰ هزار تومان بالاتر باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان     /     لینک کوتاه خبر برای اشتراک گذاری: https://bit.ly/33iJRh9

 

انباشت ۳۰۰ هزار راس دام سنگین در دامداری‌ ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران