بهره برداری از فاز نخست بزرگترین دامداری غرب کشور
بهره برداری از فاز نخست بزرگترین دامداری غرب کشور
post

بهره برداری از فاز نخست بزرگترین دامداری غرب کشور

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان همدان از آغاز به کار فاز اول گاوداری ۶ هزار راسی گلدشت درگزین خبر داد و گفت : این مجموعه اولین و بزرگترین دامداری غرب کشور خواهد بود .

علی خدا رحمی با تأکید بر اینکه تولیدات گاوداری گلدشت درگزین پس از اجرای کامل پروژه سالانه بیش از ۶۴ هزار تن شیر خام و ۷۲۰ تن گوشت قرمز تعیین شده است افزود: اشتغالزایی کشت و صنعت گلدشت ۳۰۰ نفر شغل مستقیم خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دامداری‌ها بر اساس ۴۰ درصد از نهاده‌های دامی و ۶۰ درصد از علوفه برنامه‌ریزی خوراک دام می‌کنند ، این شرکت در حالی موفق خواهد شد که بخشی از علوفه‌ مورد  نیاز خود را تأمین کند.

مدیر امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه به ورود ۱۵۰ تلیسه ( گاو ماده جوان ) به عنوان فاز نخست به مزرعه گلدشت اشاره کرد و افزود : تلیسه‌های ورودی در این دامداری اصلاح نژاد شده و حاصل ۳۰ سال زحمت مرکز اصلاح و نژاد همدان است به نحوی که نژاد هلشتاین ایرانی وارد مجموعه شده است.

این ۱۵۰ تلیسه (گاو ماده جوان) همگی در حدود یک قد و وزن دارند و مهمترین خصوصیت این نژاد شیردهی بالای آن است.

مدیر بخش دامپروری پروژه گلدشت درگزین با اشاره به اینکه تاکنون در واحد پرورش گاو شیری سنقرآباد بیش از ۱۳۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده اضافه کرد : عملیات دامپروری در آینده نزدیک به صورت رسمی کار خود را آغاز خواهد کرد.

وی با تأکید بر اینکه این واحد ، یک شرکت کشت و صنعت است که در حال حاضر تنها فاز دامپروری آن اجرا می‌شود گفت : این طرح همچون دیگر پروژه‌های شستا بر اساس یک طرح کلی در اجراست ضمن اینکه برنامه اصلی شستا تبدیل شدن به یکی از قطب‌های اصلی تولید شیر و لبنیات در کشور است.

بهره برداری از فاز نخست بزرگترین دامداری غرب کشور
دام‌های مولدی که راهی کشتارگاه‌ها می‌شوند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × یک =