بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند را از پا در می‌آورد!
بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند

بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند را از پا در می‌آورد!

شاربن بیماری که اکثر پستانداران و پرندگانی مثل شتر مرغ و گوسفند را درگیر می‌کند و این باکتری می‌تواند ده‌ها سال در محیط باقی بماند.

شاربن، باکتری ای است که می‌تواند ده‌ها سال در محیط باقی بماند و بیشتر پستانداران و پرندگان مانند شتر مرغ و گوسفند را درگیر می‌کند و شیوع آن بین علف خوران نیز بسیار گسترده است. این بیماری معمولا پس از بارندگی شدید، سیل یا خشکسالی و حتی در زمین‌هایی که برای اولین بار شخم زده شده‌اند، شیوع پیدا می‌کند.
این باکتری جانوران و علف خواران وحشی را می‌تواند درگیر کند و در گونه‌های حیات وحش ایران در گور ایرانی مشاهده شده است. جالب است بدانید که در موارد فوق حاد جانوران بدون هیچ علائم بالینی تلف می‌شوند و در موارد حاد علائمی مثل تب، افسردگی و همچنین لرزش عضلانی همراه با خروج خون از بینی و دهان کمی پیش از مرگ بروز پیدا می‌کند.

بیشتر بخوانید: بیماری آنتروتوکسمی یا قلوه نرمی

برای ایمن ماندن در برابر این بیماری باید دام‌های خود را علیه باکتری شاربن واکسینه کنید و به هیچ عنوان به جانوری که مشکوک به این بیماری است نزدیک نشوید، زیرا در صورت تماس مستقیم با جانور مبتلا به شاربن یا تماس بزاق، خون و هر گونه تراوشات جانور بیمار، این بیماری به انسان منتقل می‌شود و به خاطر داشته باشید که عامل بیماری شاربن می‌تواند مدت‌ها در لاشه جانوران باقی بماند.
اگر مرگ‌ دسته جمعی علف خواران وحشی با علائم خارجی محدود در ایران و به ویژه در مناطقی که وقوع بیماری در آن‌ها شناخته شده است، مشاهده شود باید به بیماری شاربن مشکوک شویم، همچنین در نظر داشته باشید که گوشت جانور آلوده به بیماری شاربن به هیچ عنوان نباید مصرف شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان     /      لینک کوتاه خبر: https://bit.ly/3nDYrHU
بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند را از پا در می‌آورد!
  آلودگی شیر گوسفند و بزهای مناطق جنوبی ایران به یک انگل خطرناک

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران