تسهیلات دامداران به حساب شان واریز شد
تسهیلات دامداران به حساب شان واریز شد

تسهیلات دامداران به حساب شان واریز شد

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کرمان از پرداخت تسهیلات برای کمک به دامداران استان خبرداد.

علی باقری گفت: ۲۶۳ میلیارد ریال تسهیلات در قالب دامدار کارت برای حمایت از دامداران این استان اختصاص یافت که تمام این سهمیه به متقاضیان پرداخت شده است.

استقبال دامداران این استان از دریافت تسهیلات در قالب طرح دامدار کارت بسیار مطلوب بوده و کرمان جزو پنج استانی است که تمام تسهیلات اختصاص یافته در این بخش را جذب کرده است.

به گفته او، با توجه به اینکه اعتبار دامدار کارت به اتمام رسیده بود و تعدادی از دامداران در سامانه ثبت نام کرده بودند مبلغ ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار جدید برای استان کرمان اختصاص یافت.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی کرمان می گوید: دامداران این استان برای اینکه بهتر بتوانند از خدمات و تسهیلات تخصیص یافته استفاده کنند در سامانه سیتا ثبت نام کنند.

تسهیلات دامدار کارت تا سقف ۵۰۰ میلیون ریال با کارمزد ۱۱ درصد و مدت یک ساله به متقاضیان برای خرید علوفه از مراکز تهیه و توزیع و کارخانه‌های خوراک دام پرداخت می‌شود.

باقری با اشاره به بهبود توزیع نهاده‌های دامی در استان کرمان گفت: ماه‌های گذشته در تهیه و توزیع نهاد‌ه های دامی مشکلاتی داشتیم، اما در ماه جاری با تمهیدات انجام شده و حمل سریع نهاده‌ها از بنادر، وضعیت در این استان بسیار بهبود یافته است.

به گفته باقری، خشکسالی و برخی مشکلات دیگر قیمت علوفه‌های خشبی (یونجه و کاه) را افزایش داده، اما با توجه به پیش بینی بارندگی‌های مناسب انتظار داریم وضعیت مراتع استان کرمان بهبود پیدا کند و وابستگی کشاورزان به علوفه‌ها خشبی کمتر شود.

تسهیلات دامداران به حساب شان واریز شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهارده + یک =