تسهیلات دامداران سر کاری است
تسهیلات دامداران سر کاری است

مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی

تسهیلات دامداران سر کاری است

غریبی، مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی با اشاره به مشکلات واحدهای دامپروری در استان گفت: دولت برای خرید دام های مولد کم بازده دامداران ورود کند.

به گزارش دامیران به نقل از بازار؛ جواد غریبی با بیان اینکه در حوزه دام مشکل افزایش قیمت نهاده ها است، اظهارکرد: نهاده های بازارگاه حدود ۵ برابر افزایش داشته و این تاثیر بر نهاده های تولید داخل از جمله یونجه و کاه گذاشته است.

وی با بیان اینکه در فصل برداشت جو هستیم و جو داخلی بالاتر از قیمت گندم است؛ گفت: قیمت جو داخلی حدود ۱۲ تا ۱۳ هزار تومان معامله می شود و این هم برای بخش دامپروری و هم امنیت غذایی استان خطرناک است.

مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی با بیان اینکه همیشه قیمت جو کمتر از گندم بوده اما اکنون رقم بالاتر رفته است، تصریح کرد: کشاورزی که خودش دام دارد اگر تولید گندم داشته باشد نمی آید گندم خود را ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان بفروشد و بعد جو را با کیلویی ۱۳ هزار تومان بخرد.

وی با بیان اینکه مازاد دام در واحدهای دامپروری را داریم، عنوان کرد: به مسئولان پیشنهاد داده ایم که ۳۰ درصد دام های مولد کم بازده را دولت خریداری کند.

غریبی با بیان اینکه تسهیلاتی که به دامدار ارائه می شود از نظر ما سرکاری است، گفت: به عنوان مثال برای یک واحد پروار بندی ۲۰۰ راسی ۴۰ میلیون تومان دامدار کارت می دهند اگر این تعداد دام روزی نیم کیلو کاه بخورد ۴۰ تن کاه می خواهد که ۲۴۰ میلیون تومان مصرف کاه می شود این چه دردی از دامدار را دوا می کند؟

مدیرعامل اتحادیه دامداران خراسان جنوبی با اذعان به اینکه قرار بود بدهی ها فریز و معوق شود اما محقق نشده است، تصریح کرد: وضعیت دامپروری در استان بحرانی است.

تسهیلات دامداران سر کاری است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: گروه کشاورزی بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 × یک =