تسهیلات دامداران سنتی باید تقویت شود
تسهیلات دامداران سنتی باید تقویت شود

در صحن علنی امروز مجلس مطرح شد:

تسهیلات دامداران سنتی باید تقویت شود

فاطمه محمد بیگی: مردمی سازی یارانه ها واحد های دامداری و مرغداری را آسیب پذیر کرده است /  حدود ۳۰ درصد از واحد های تولید از چرخه خارج شدند

به گزارش دامیران به نقل از پایگاه خبری تحلیل بازار، فاطمه محمد بیگی نماینده قزوین، آبیک و البرز، درجلسه علنی امروز مجلس شورای اسلامی گفت: مردمی سازی یارانه ها و توزیع عادلانه آن، وضعیت را به گونه رقم زده که واحدهای دامداری، خصوصاً مرغداری ها، آسیب پذیر شده اند و حدود ۳۰ درصد از آنها عملاً در حال خارج شدن از چرخه تولید هستند.

وی با اشاره به اینکه دامدار کارتی که برای دامداران در نظر گرفته شده، بازپرداخت ۹ ماهه دارد و ۵۰ درصد تسهیلات آن شارژ می شود، ادامه داد: براساس بررسی های صورت گرفته تسهیلات پرداختی به دامداران فاقد اثربخشی مستمر بوده و تنها هزینه یک ماه تامین نهاده های مورد نیاز دام آنها را جبران می کند. تسهیلات دامداران سنتی باید تقویت شود.

محمدبیگی افزود: تسهیلات تبصره ۱۸ قانون بودجه تاکنون ابلاغ نشده و شامل دامداری های سنتی نیست و خرید دام را نیز پوشش نمی دهد، از وزیر جهاد کشاورزی درخواست داریم این موارد را مدنظر قرار دهد. دامداری های پرواری نیازمند تامین سرمایه در گردش هستند.

این نماینده در مجلس یازدهم با تاکید بر اینکه استان قزوین ۱۹ هزار بهره بردار سنتی در حوزه دام سبک دارد و جزو ۵ استان برگزیده محسوب می شود، اما عملاً شاهدیم که در حوزه تسهیلات حمایت نمی شود، عنوان کرد: تسهیلات رونق تولید سود ۱۸ درصدی دارد و به حال دامداران سنتی مفید فایده نیست. پیشنهاد ما دیده شدن این موارد در تبصره ۱۸ است.

تسهیلات دامداران سنتی باید تقویت شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

10 + 10 =