تعرفه بالای عوارض باعث توقف صادرات دام سنگین شده است
تعرفه بالای عوارض باعث توقف صادرات دام سنگین شده است

تعرفه بالای عوارض باعث توقف صادرات دام سنگین شده است

بی عدالتی باعث شده در حوزه صادرات دام سنگین نگاه مثبتی وجود نداشته باشد/ اگر صادرات دام انجام شود علاوه بر ارزآوری، تولید نیز در کشور رونق خواهد گرفت

به گزارش دامیران به نقل از خبرگزاری بازار،  پرورش دهندگان دام سنگین اعتقاد دارند عوارض خروج دام سنگین برای هر راس گاو هشت میلیون تومان تعیین شده و این بی عدالتی باعث شده در حوزه صادرات دام سنگین نگاه مثبتی وجود نداشته باشد. علت توقف صادرات بی عدالتی بر تعیین تعرفه خروج دام سنگین از کشور است.

احمد قلندری، پرورش دهنده دام سنگین، ضمن اشاره به اینکه دولت برای صادرات یک راس گوسفند مبلغ ۵۰ هزار تومان تعرفه تعیین کرده، معتقد است: طبق استانداردهای واحد دامی کشور، هر گاو ۱۰ برابر یک واحد گوسفند است و اگر بخواهیم استاندارد را در نظر داشته باشیم تعرفه صادرات دام سنگین باید ۵۰۰ هزار تومان باشد نه هشت میلیون تومان. اما متاسفانه دولت تعرفه صادرات دام سنگین را کیلویی ۱۶ هزار و ۷۰۰ تومان تعیین کرده که اگر یک گاو را حدود ۵۰۰ کیلو در نظر بگیریم تعرفه صادرات آن تقریبا هشت میلیون تومان خواهد بود.

صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین

وی با بیان اینکه دولت نگاه مثبتی در خصوص صادرات دام ندارد، می افزاید: اگر صادرات دام انجام شود علاوه بر ارزآوری، تولید نیز در کشور رونق خواهد گرفت. به لحاظ قیمت تعیین شده برای کشورهای خارجی خرید دام از ایران مقرون به صرفه نیست لیکن تاکنون یک راس دام سنگین از کشور خارج نشده و تنها تعدادی اندک از جنوب خوزستان به کویت و بحرین و قطر به صورت محدود صادرات گوسفند داشتیم.

تعرفه بالای عوارض باعث توقف صادرات دام سنگین شده است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

3 + 9 =