تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت لرستان
تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت لرستان
۵/۵ - (۱ امتیاز)

تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت لرستان

مدیرعامل شرکت کشت وصنعت لرستان از تولید نژاد جدید گوسفند در این شرکت خبر داد.

محمد مهدی عرب نژاد اظهار کرد: شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفای لرستان به عنوان یکی از مجموعه‌های پیشرو کشور در زمینه‌های متنوع کشاورزی و دامداری علمی، در بیستمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و صنایع وابسته تهران حضوری فعال دارد.

واحد دامپروری مجموعه فجر صفا که پروژه‌های مختلفی از جمله اصلاح نژاد گوسفند رومانوف و ترکیب آن با نژاد محلی لرستان را با بهره‌گیری از برترین مشاوران دنیا در دستور کار خود قرار داده است.

مدیرعامل شرکت کشت وصنعت فجر صفای لرستان گفت: این شرکت در حال حاضر نژاد جدیدی تولید کرده است که از هر نظر نسبت به سایر نژادهای گوسفند بومی و محلی برتری دارد.

چندقلوزایی، نداشتن دنبه و گوشت بیشتر، تعداد زایش بالاتر در طول عمر، پشم با کیفیت‌تر، کاهش سن بلوغ، شیردهی بیشتر، تولید مثل غیرفصلی و… از جمله ویژگی‌های نژاد جدید است.

شرکت کشت و صنعت و گردشگری فجر صفا به عنوان نماینده لرستان در نمایشگاه بین‌المللی دام و طیور تهران آماده است تا از تجربیات و دانش بومی‌سازی شده خود در جهت طراحی پروژه‌های کشاورزی و دامداری و ارائه مشاوره به سایر تولیدکنندگان و فعالان حوزه‌های دامپروری و کشاورزی استفاده کند.

تولید نژاد جدید گوسفند در شرکت کشت و صنعت لرستان
دامپروری و کشاورزی مازندران روی لبه تیغ؟

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

5/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

20 − 5 =