تولید گوشت قرمز ۵۷ درصد رشد داشته است
تولید گوشت قرمز ۵۷ درصد رشد داشته است

تولید گوشت قرمز ۵۷ درصد رشد داشته است

تولید گوشت قرمز در ماه شهریور ١٣٩٩ در کشتارگاه‌های رسمی کشور به ۴٠ هزار تن رسید که رشد ۵۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل دارد.

به نقل از مرکز آمار، نتایج آمارگیری از کشتار دام کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ماه سال جاری از سوی مرکز آمار ایران منتشر شد.
وزن گوشت قرمز تولید شده انواع دام‌های ذبح‌شده در کشتارگاه‌های رسمی کشور در ماه شهریور ١٣٩٩ جمعاً ۴٠ هزار تن گزارش شده، که سهم گوشت گاو و گوساله بیش از سایر انواع دام بوده است.
بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ٢٣,۶ هزار تن، ۵٩ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده است. گوشت گوسفند و بره با ١٢.٩ هزار تن، بز و بزغاله با ٢.٨ هزار تن و سایر انواع دام با ۷۳۴ تن، به‌ترتیب ٣٢.٢ درصد، ٧ درصد و ١.٨ درصد از کل وزن گوشت قرمز تولید شده را به خود اختصاص داده‌اند.

بیشتر بخوانید: دامداری و دامپروری و اهمیت آن در دنیای امروز

مقایسه عملکرد کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ١٣٩٩ با ماه مشابه سال ١٣٩٨، نشان‌دهنده افزایش ۵٧ درصدی مقدار تولید گوشت قرمز است. مقدار تولید گوشت در شهریور ١٣٩٩ نسبت به ماه مشابه سال ١٣٩٨ برای گوسفند و بره ۵٩ درصد، برای بز و بزغاله ۴٠ درصد، برای گاو و گوساله ۶١ درصد، برای گاومیش و بچه‌گاومیش ١٠٠ درصد افزایش، و برای شتر و بچه‌شتر ٣۵ درصد کاهش داشته است.
همچنین نتایج حاصل از این طرح آمارگیری نشان می‌دهد که مقدار تولید گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در شهریور ١٣٩٩ نسبت به مرداد ۱۳۹۹ در حدود ٧,٨ درصد افزایش داشته است.

منبع: خبرگزاری فارس     /     لینک کوتاه خبر: https://bit.ly/3lIDc6j

 

مطالب مرتبط
تولید گوشت قرمز ۵۷ درصد رشد داشته است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 9 =

دامیران