تولید ۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر
تولید ۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر

تولید ۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر

مدیر امور عشایر استان تهران با تاکید بر اینکه جمعیت عشایر استان تهران در ۴۰ سال گذشته تقریبا ثابت بوده است افزود: ۳۰ درصد گوشت قرمز استان تهران توسط عشایر تولید می شود.

فرشید ذبیحی، در تشریح جمعیتی عشایر استان تهران گفت: ۱۴ هزار و ۳۱۵ نفر از عشایر کشور در استان تهران زندگی می‌کنند و بر اساس گزارش مرکز آمار ایران، جمعیت عشایر استان در ۴۰ سال گذشته تا حدودی ثابت بوده و دلیل ثبات جمعیتی عشایر در این استان نیز این است که ظرفیت مراتع جوابگوی جمعیت بیشتر نیست. عشایر استان تهران، قشلاق را در جنوب‌شرقی استان و در شهرستان‌های ورامین و پاکدشت و فصل ییلاق را در ارتفاعات البرز و در شهرستان‌های دماوند و فیروزکوه مستقر می‌شوند.

عشایر استان تهران با دارابودن ۷۰۰ هزار دام سبک ۳۰ درصد گوشت قرمز پایتخت را تامین می کنند. در حقیقت جامعه عشایری استان تهران، تلفیقی از عشایر سایر استان‌های کشور است که حدود ۳۰۰ سال پیش در قالب چهار ایل و ۲۷ طایفه در مناطق عشایری استان سکونت پیدا کردند.

جامعه تولیدکننده توسط هشت شرکت تعاونی و یک تعاونی استانی خدمات دریافت می کنند و عمده ترین خدمات این شرکت ها در بخش تامین نهاده های دامی و آبرسانی سیار در مناطق عشایری است. در بخش تامین نهاده های دامی عشایر در یک سال اخیر با مشکلاتی مواجه شدند که به همت وزارت جهاد کشاورزی، سازمان عشایر کشور و سازمان جهاد کشاورزی استان تهران این مشکل و کمبود در حال برطرف شدن است.

تولید ۳۰ درصد گوشت قرمز تهران توسط عشایر

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نه + 9 =