جمعیت دامی کشور از سیل اخیر لطمه جدی ندیده است
جمعیت دامی کشور از سیل اخیر لطمه جدی ندیده است

رئیس شورای تامین دام کشور:

جمعیت دامی کشور از سیل اخیر لطمه جدی ندیده است

به گزارش دامیران بارش های سیل آسای ۱۲ و ۱۳ دی ماه خسارات سنگینی را به استانهای جنوب و جنوب شرق کشور وارد کرد که قسمت عمده این خسارات، بخش کشاورزی و دامپروری این استانها را شامل می شود که براورد آن به هزاران میلیارد ریال می رسد.

منصور پوریان، رئیس شورای تامین دام کشور در رابطه با آمار تلفات دامی مناطق سیل زده به خبرنگار دامیران گفت: هنوز آمار دقیقی از میزان صدامت به جمعیت دام سبک و سنگین این استانها در دست نیست. ولی اساسا در مناطق سیل زده، مراکز پرورش دام صنعتی و پرواربندی ها، چه گوساله و چه گوسفند و بز، بسیار محدود و انگشت شمارند و خسارات وارد آمده در اثر سیل اخیر، بیشتر خانواده های روستایی را متحمل هزینه کرده است، لذا با وجود صدمات وارد شده و تاکید بر لزوم جبران این خسارات، جمعیت دامی کشور دچار لطمه جدی نشده است.

رئیس شورای تامین دام کشور در ادامه توضیح داد: به دلیل شرایط اقلیمی این استانها و نبود مراتع غنی و با ارزش، تعداد دام های روستایی نیز محدود است.

در حال حاضر نهادها و ارگانهای متعددی برای کمک به خانواده های سیل زده ورود پیدا کرده اند که بخشی از این کمک ها نیز برای جبران خسارات به دام های روستایی بوده است.

در بارشهای اخیر استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، فارس و کرمان دچار آبگرفتگی و سیل، و متحمل خسارات سنگینی شدند.

جمعیت دامی کشور از سیل اخیر لطمه جدی ندیده است

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: دامیران

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دو + 3 =