خرید ۴.۵ میلیون تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام
خرید ۴.۵ میلیون تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام

خرید ۴.۵ میلیون تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام

شرکت پشتیبانی امور دام چهار ونیم میلیون تن نهاده دامی وارداتی و ۵۲ هزار تن گوشت گوساله منجمد داخلی و وارداتی و گوشت مرغ داخلی در سال جاری خریداری می کند.

وزارت جهاد کشاورزی به منظور اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی محصولات کشاورزی شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور، درخواست تخصیص مابقی تسهیلات بانکی ۲۰ هزار میلیاردی به مبلغ ۸ هزار میلیارد ریال به این را به کمیسیون اقتصاد هیئت دولت ارائه نموده است.
شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور حفظ ذخایر راهبردی کالاهای اساسی (ذرت، جو، کنجاله، سویا، گوشت مرغ منجمد و گوشت قرمز) و هم چنین تنظیم بازار اقلام مذکور و سایر اقلام عمده نهاده ها و محصولات دام و طیور را به عهده دارد.

بیشتر بدانید: به مرغداری هایی که جوجه نداشته باشند نهاده نمی‌دهیم

"خرید

در هیمن راستای شرکت مذکور برای خرید نزدیک به چهار ونیم میلیون تن نهاده دامی وارداتی و ۵۲ هزار تن گوشت گوساله منجمد داخلی و وارداتی و گوشت مرغ داخلی در سال جاری برنامه ریزی نموده است که منابع مورد نیاز آن از محل گردش ذخایر راهبردی و بخشی از منابع ارزی و ریالی (منابع داخلی) تامین گردیده است.
در حال حاضر به منظور اجرای سیاست های تنظیم بازار و قیمت تضمینی محصولات کشاورزی و از آنجایی که مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تسهیلات بانکی در قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور برای شرکت مذکور، پیش بینی شده و از این میزان، مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال در اختیار شرکت فوق قرار گرفته، وزارت جهاد کشاورزی درخواست تخصیص مابقی تسهیلات به میزان ۸ هزار میلیارد ریال به شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور را به هیئت دولت ارائه نموده است.

منبع: تسنیم     /     لینک کوتاه خبر: https://b2n.ir/daamiran102

 

مطالب مرتبط
خرید ۴.۵ میلیون تن نهاده دامی توسط شرکت پشتیبانی امور دام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − یک =

دامیران