دامداران حال و روز خوبی ندارند!
دامداران حال و روز خوبی ندارند!

دامداران حال و روز خوبی ندارند!

وضع دامداران بسیار خراب است و امسال تاکنون توانسته ایم در بخش گاو شیری فقط ۳۵ درصد نهاده های مورد نیاز خود را دولتی دریافت کنیم و ۶۵ درصد باقیمانده را از بازار آزاد تهیه کرده ایم.

سید احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: وضع دامداران بسیار خراب است و امسال تاکنون توانسته ایم در بخش گاو شیری فقط ۳۵ درصد نهاده های مورد نیاز خود را دولتی دریافت کنیم و ۶۵ درصد باقیمانده را از بازار آزاد تهیه کرده ایم.
در بخش پرواربندی و گوساله های گوشتی تاکنون هیچ نهاده ای با قیمت دولتی به ما اختصاص نیافته است و اکنون دامدار گوشت را ۵ ـ ۶ هزار تومان زیر قیمت تمام شده می فروشد.
در سامانه بازارگاه نهاده ای وجود ندارد که بتوانیم آن را تهیه کنیم و دامداران نهاده مورد نیاز خود را با چند برابر قیمت مصوب از بازار آزاد تهیه می کنند.

بیشتر بدانید:

در بازارگاه هیچ جایی برای خروج غیر قانونی نهاده ها وجود ندارد و نهاده ها پیش از ورود به سامانه بازارگاه وارد بازار آزاد می شوند.
امروز قیمت جو و ذرت ۳ برابر قیمت مصوب و سویا ۵ برابر در بازار آزاد فروخته می شود.
ثبت سفارش واردات جو در مقایسه با سال گذشته ۸۵ درصد کاهش داشته است و تخصیص ارز و تأمین ارز در کوتاه ترین زمان ممکن اتفاق نمی افتد.
قیمت گوشت شامل قیمت گذاری نمی شود و پرواربندان، گوشتی که برای آنها کیلویی ۴۴ هزار تومان تمام می شود، بازار از آنها کیلویی ۳۸ هزار تومان می خرد.

اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.
منبع: خبرگزاری شبستان      /      لینک کوتاه خبر: lish.ir/1HNX
مطالب مرتبط
دامداران حال و روز خوبی ندارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + چهارده =

دامیران