دامداران صاحب دامدار کارت می‌شوند
دامداران صاحب دامدار کارت می‌شوند

دامداران صاحب کارت دامداری می‌شوند

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: یکی از دلایل خیلی مهم و تأثیرگذار در افزایش قیمت گوشت در کشور و استان بحث صادرات دام زنده به خارج از کشور بود.

نادر پرور امروز در جمع اصحاب رسانه در خصوص علت گرانی گوشت قرمز طی هفته‌های اخیر در استان، اظهار داشت: یکی از دلایل خیلی مهم و تأثیرگذار در افزایش قیمت گوشت در کشور و استان بحث صادرات دام زنده به خارج از کشور بود.

وی هدف دولت از این صادرات در این موقع از سال را حمایت از دامداران عشایر دانست و ادامه داد: دام‌های نر و پروار عشایر صادر می‌شود تا بتوانیم با این کار در واقع از دام‌های مولد عشایر حمایت شود.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه گفت: امسال به دلیل خشکسالی، دامداران سال سختی داشتند و این تصمیم دولت در زمستان در راستای کمک به تولید و حمایت و حفظ دام‌های مولد عشایر بود چون سود حاصل از این صادرات مستقیم به خود عشایر برمی‌گردد تا بتوانند از دام‌های ماده نگهداری کنند.

از ۲۰۰ هزار رأس دامی که در کل کشور مجوز صادرات گرفته فقط ۷ هزار رأس مربوط به استان کرمانشاه بود که این تعداد در مقایسه با پتانسیل سرمایه‌های دامی استان عددی ناچیز است.

علاوه بر بحث صادرات که کشور بود مشکل تغییر پیمانکار کشتارگاه بیستون کرمانشاه را هم داشتیم.

متوسط قیمت گوشت گوسفندی استان به علت مرغوبیت نژاد سنجابی نسبت به دیگر استان‌ها بیشتر است با این وجود تمام تلاش کارگروه تنظیم بازار بر برگشت آرامش به بازار است بحث قیمت کارشناسی را در دستور کار دارند.

سرپرست معاونت بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کرمانشاه در ادامه اشاره‌ای به بحث دامدار کارت داشت و گفت: دامدار کارت برای عشایران و روستائیان در راستای تأمین نقدینگی برای خرید نهاده‌های مورد نیاز بخش دامداری استفاده می‌شود.

جدیدترین قیمت گوشت قرمز در بازار 1 اسفند

وی سقف تسهیلات دامدار کارت را ۵۰ میلیون تومان سه ساله و با سود ۱۱ درصد عنوان کرد و افزود: دامداران به ازای هر راس دام سبک مبلغ ۳۰۰ هزار تومان و به ازای هر راس دام سنگین مبلغ ۷۰۰ هزار تومان و تا سقف ۵۰ میلیون تومان تسهیلات دریافت می‌کنند.

لازمه دریافت دامدار کارت پلاک‌کوبی و بیمه شدن دام‌ها در مراکز جهاد کشاورزی بوده که پس از انجام این مراحل متقاضیان برای دریافت دامدار کارت به بانک کشاورزی معرفی می‌شوند تا ظرف یک هفته کارهای مرتبط با دریافت دامدار کارت عملیاتی شود.

دامداران صاحب دامدار کارت می‌شوند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 3 =