دامداران پروانه چرای خود را تمدید کنند
دامداران پروانه چرای خود را تمدید کنند

دامداران پروانه چرای خود را تمدید کنند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری از ضرورت تمدید پروانه چرای دام خبر داد.

اسحاق عطایی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری گفت: بدین وسیله به اطلاع دامداران دارای پروانه مرتعداری (پروانه چرای دام) می‌رساند که به استناد بخشنامه شماره ۲۷۸۹۵/۱/۹۹ سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، تمدید پروانه چرای دام تا هشتم آذز ماه امسال ضروری است.

ضروری است دامداران با ارائه کارت ملی و پرداخت عوارض، اعتبار پروانه چرای دام را تمدید کرده سپس اقدام به تهیه و انعقاد طرح مرتعداری تلفیقی کنند.

دامدارانی که تاکنون نسبت به تمدید پروانه چرای دام اقدام نکرده اند، تا تاریخ ذکر شده مهلت دارند با مراجعه به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان‌ها نسبت به تمدید پروانه چرای دام اقدام کنند.

عدم تمدید سالانه کارت پروانه چرای دام، ابطال و سلب امکان دامداری در مرتع را به همراه دارد و در صورت گسیل دام توسط دامدار به مرتع، به عنوان متخلف شناسایی و از طریق یگان حفاظت منابع طبیعی به مراجع قضایی (دادگستری) معرفی خواهند شد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران – ساری گفت: در صورت عدم تمدید سالانه، پروانه چرای دام دامدار باطل و مرتع به سایر دامداران و یا عشایر واجد شرایط که در استان حضور دارند واگذار می‌شود.

عوارض تمدید پروانه چرای دام، سالانه از طرف سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور تعیین می‌شود که رقم آن بسیار ناچیز بوده و با هزینه کرد آن در اجرای طرح‌های اصلاحی و احیایی دوباره عواید و منافع آن به مرتعدار باز می‌گردد.

دامداران پروانه چرای خود را تمدید کنند
ویرایش ژن می‌تواند آینده دامداری صنعتی را متحول کند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

4.2/5 - (4 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − شش =