دام‌‌هایی که چشم انتظار نهاده اند!
دام‌‌هایی که چشم انتظار نهاده اند!
۳/۵ - (۱ امتیاز)

دام‌‌هایی که چشم انتظار نهاده اند!

مشکل عرضه نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست و این مساله دامداران را با چالش جدی مواجه کرده است. دامداران معتقد هستند میزان توزیع نهاده‌ای مانند جو برای مدت یک ماه مصرف دام کفایت نمی‌کند.

مشکلات تامین و توزیع نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست و دامداران درباره وضعیت تولید محصولات پروتئینی در ماه‌های آینده هشدار می‌دهند.

با وجود وعده مسئولان، مشکل عرضه نهاده‌های دامی همچنان پابرجاست و این مساله دامداران را با چالش جدی مواجه کرده است.

دامداران معتقد هستند میزان توزیع نهاده‌ای مانند جو برای مدت یک ماه مصرف دام کفایت نمی‌کند و از سویی خشکسالی نیز سبب شده علوفه کمتری کشت شود. حال باید منتظر ماند و دید مسئولان چه اقدام مؤثری برای حل مشکل تولیدکنندگان صنعت دام برخواهد داشت.

یکی از دامداران اظهار داشت: برای هر دام در ماه ۳ کیلو جو داده می‌شود که آیا این میزان نهاده کفایت دام را برای یک ماه خواهد کرد؟

چطور از دامدار انتظار دارند تولید داشته باشد و گوشت قرمز و لبنیات را تامین کند ولی حمایت درستی از او صورت نگیرد، همین وضعیت باعث شده یک دام سبک که ۵۰ کیلو وزن داشته امروز به ۳۰ کیلو برسد.

یکی دیگر از دامداران افزود: اگر می‌خواهند مهاجرت معکوس به روستا صورت گیرد و یا تولید درست شود قدم اول از آن حمایت است، در زمانی‌که میزان بارندگی در یک شهرستان به شدت کاهش یافته و از سویی به دلیل نبود کود شیمیایی کافی علوفه درستی کشت نشده دولت باید ورود و از دامدار حمایت کند.

اگر دامداری شکست‌ خورد چاره‌ای برای جوانان جز مهاجرت به شهرهای بزرگ و حاشیه نشینی به همراه نخواهد داشت و از سویی چرخه تولید از کارمی‌ایستد.

دام‌‌هایی که چشم انتظار نهاده اند!
بررسی صنعت پرورش گاو در نیوزیلند

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

3/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری تسنیم

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک + 20 =