دام فروشی در واحدهای دامداری تخلف است
دام فروشی در واحدهای دامداری تخلف است

فروش دام زنده در واحدهای دامداری تخلف است

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری گفت: برخی افراد با مجوز دامداری اقدام به دام فروشی می‌کنند که این موضوع برخلاف قانون و در صورت مشاهده قاطعانه برخورد خواهد شد.

وحید رستگاری رئیس اداره دامپزشکی شهرستان ری با اشاره به اجرای طرح ساماندهی واحدهای غیرمجاز فروش دام زنده اظهار کرد: با توجه به تفاوت در دو حوزه دام فروشی و دامپروری، اقدامات انجام گرفته صرفاً در راستای برخورد با واحدهای غیرمجازی است که اقدام به فروش دام زنده می‌کنند.
بعضاً برخی افراد با مجوز دامداری اقدام به دام فروشی می‌کنند که این موضوع برخلاف قانون و در صورت مشاهده قاطعانه برخورد خواهد شد.
انجام فعالیت دامداری مستلزم اخذ پروانه فعالیت از دهیاری و جهاد کشاورزی همچنین پلاک گذاری دام از سوی کارشناسان اداره دامپزشکی است و این واحدها حق فروش دام را ندارند.
هرگونه جابه‌جایی دام در مراکز دامداری و عرضه دام باید با گواهی صادره از سوی اداره دامپزشکی و با تعیین هویت دام و شرایط خاص آن برای کشتار باشد.

بیشتر بخوانید: بیماری شاربن شترمرغ و گوسفند را از پا در می‌آورد!

دام فروشی در واحدهای دامداری تخلف است
برخی افراد با مجوز دامداری اقدام به دام فروشی می‌کنند

برخورد قاطع با واحد‌های دام فروشی غیرمجاز، سلامت مردم خط قرمز است

امین بابایی بخشدار کهریزک با اشاره به برنامه ساماندهی و اجرای احکام دام فروشان غیرمجاز که روز گذشته با حضور بازرسان شبکه بهداشت، اتاق اصناف، فرمانداری ری و مسؤولان حوزه قضایی و انتظامی برگزار شد، اظهار کرد: دستگاه‌های ذی‌ربط در حوزه مقابله با فروش دام غیرمجاز شامل شبکه بهداشت، دامپروری، اصناف، تعزیرات و دستگاه‌های امنیتی و قضایی با اعمال ماده قانونی ۶۲۸ در راستای تأمین بهداشت عمومی درصدد مقابله با این معضل برآمده‌اند.
معضل دام فروشان غیرمجاز برای دو دهه مشکلات و آسیب‌های بسیاری را برای منطقه ایجاد کرده است که طی مطالبه عمومی و دستور اکید فرماندار ویژه شهرستان ری مبنی بر برخورد با این گروه موضوع در دستور کار ویژه قرار گرفت.
اقدام ارزشمند برخورد با دام فروشان غیرمجاز در راستای مقابله با سودجویان و متخلفان در حوزه دام است لذا هیچ مرکز دام فروشی جمع آوری نمی‌شود بلکه همه دام‌ها به سمت مراکز اصلی از پیش تعیین شده هدایت و تحت نظارت عوامل بازرسی قرار می‌گیرند.
با توجه به عارضه اجتماعی فعالیت واحدهای دام فروشی غیرمجاز به ویژه در شرایط کنونی شیوع ویروس کرونا، با مالکانی که از قانون تخطی می‌کنند، برخورد قاطعی انجام می‌گیرد و باید دستگاه‌های نظارتی اعم از بازرسان جهاد کشاورزی، دامپروری، شبکه بهداشت باید نسبت به رعایت دقیق ضوابط و شرایط بهداشتی محل عرضه دام اهتمام ویژه داشته باشند تا سلامت شهروندان در این حوزه تضمین شود.
وی با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ما است و در انجام اقدامات در این راستا هیچ گونه مسامح و چشم پوشی انجام نمی شود، خاطر نشان کرد: با هماهنگی مراجع قضایی با افرادی که با فروش دام غیرمجاز، سلامت و بهداشت جامعه را تهدید و سبب ایجاد معضلات اجتماعی می‌شوند، برخورد قانونی می‌شود.

منبع: فارس نیوز     /     لینک کوتاه خبر: https://bit.ly/33Wz5NV

 

مطالب مرتبط
دام فروشی در واحدهای دامداری تخلف است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 17 =

دامیران