راهکارهای حذف واسطه گوشت را عملیاتی نمی‌کنند
راهکارهای حذف واسطه گوشت را عملیاتی نمی‌کنند
post

رئیس انجمن صنفی گاوداران: راهکارهای حذف واسطه گوشت را عملیاتی نمی‌کنند

رئیس انجمن صنفی گاوداران گفت: گوشت تابع عرضه و تقاضا است و گوشت دام سنگین که حدود ۵۸ الی ۶۰ هزار تومان بوده به همان قیمت باقی‌مانده است.

رئیس انجمن صنفی گاوداران درباره وضعیت ساماندهی و کنترل بازار گوشت در ایام محرم گفت: گوشت تابع عرضه و تقاضا است و گوشت دام سنگین که حدود ۵۸ الی ۶۰ هزار تومان بوده به همان قیمت باقی‌مانده است.

سید احمد مقدسی گفت: با توجه به اینکه ایام محرم است، ولی هیئت‌ها مثل قبل به علت بیماری کرونا، مراسم برگزار نمی‌کنند و محرم امسال با ۲ سال پیش، تفاوت زیادی دارد حتی سال پیش هم قیمت در بازار گوشت فرقی نکرده بود.

قیمت دام زنده را ۵۸ الی ۶۰ هزار تومان به قصاب تحویل می‌دهیم و بعد از کشتار دام فاصله قیمت گوشت از تولیدکننده تا مصرف‌کننده زیاد می‌شود که باعث رنجش تولیدکننده و مصرف‌کننده است.

مقدسی در خصوص اینکه آیا راهکاری برای حذف واسطه وجود دارد گفت: راهکارهای زیادی را بارها ارائه کردیم، ولی این راهکارها اجرایی نیست و اگر بخواهند این واسطه‌ها را از بین ببرند خیلی راحت می‌تواند این کار را انجام دهند، ولی متأسفانه فعلاً راهکاری برای عملیاتی شدن این موضوع وجود ندارد تا بتوانیم عرضه را مستقیم به‌دست مصرف‌کننده برسانیم و راهکارها فقط در حد حرف و شعار است.

راهکارهای حذف واسطه گوشت را عملیاتی نمی‌کنند
دولت فعلی در ایجاد مشکلات دامداران نقش موثری دارد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری فارس

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نه − 1 =