شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی
post

شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی

 

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ۱۳۹۹ به ۲،۰ درصد افزایش رسید که در مقایسه با فصل قبل (۱.۳-)، ۳.۳ واحد درصد افزایش دارد.

به گزارش مرکز آمار ایران، در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های گاوداری‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم ” گاو تلیسه” (۰،۶۴ درصد) و بیشترین آن مربوط به “گوساله نر زیر چهار ماه” (۳۵.۸ درصد) است.

 

تورم فصلی

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل بهار ۱۳۹۹ به ۲،۰ درصد افزایش رسید که در مقایسه با فصل قبل (۱.۳-)، ۳.۳ واحد درصد افزایش دارد. در میان قلم‌های گاوداری صنعتی، کمترین تورم فصلی مربوط به قلم ” گاوتلیسه” (۵،۵- درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم ” کود” (۱۷،۰ درصد) است.

 

تورم نقطه به نقطه

تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش گاوداری‌های صنعتی نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل بهار ۱۳۹۹ به ۱،۵۰ درصد رسید که در مقایسه با فصل قبل (۳.۹۶)، ۲.۴۶ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط تولیدکنندگان محصولات گاوداری‌های صنعتی به ازای تولید قلم‌های خود در داخل کشور، در فصل بهار ۱۳۹۹ نسبت به فصل بهار ۱۳۹۸، ۱.۵۰ درصد افزایش دارد. در بین قلم‌های گاوداری‌های صنعتی، کمترین تورم نقطه به نقطه مربوط به قلم”گاو تلیسه” (۲۲.۲۵- درصد) و بیشترین آن مربوط به قلم ” کود” (۳۲.۰۴ درصد) است.
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی

تورم سالانه

تغییرات میانگین شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی در داخل کشور در چهار فصل منتهی به فصل بهار ۱۳۹۹ نسبت به مدت مشابه در سال قبل به ۱۷،۸ درصد رسید که نسبت به فصل قبل (۳۶.۲)، ۱۸.۴ واحد درصد کاهش نشان میدهد. در فصل مورد بررسی، در میان قلم‌های گاوداری‌های صنعتی در کشور، کمترین تورم سالانه مربوط به قلم ” گاو تلیسه” (۰.۶۴ درصد) و بیشترین آن مربوط به “گوساله نر زیر چهار ماه” (۳۵.۸ درصد) است.

 

جمعیت دامی کشور از سیل اخیر لطمه جدی ندیده است

شاخص استانی

بررسی شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی کشور در بهار ۱۳۹۹ نشان می‌دهد که شاخص اکثر استان‌های کشور نسبت به فصل قبل با افزایش روبه رو بوده است. بیشترین میزان افزایش مربوط به استان یزد با ۱۳،۵۰ درصد و بیشترین میزان کاهش مربوط به استان گلستان با ۵.۳۴ درصد کاهش است.
مقایسه شاخص کل استان‌ها در فصل جاری نسبت به فصل مشابه سال قبل نشان می‌دهد که بیشترین درصد تغییر مربوط به استان یزد با ۲۳،۲۸ درصد و کمترین آن مربوط به استان مرکزی با ۱۳.۳۱ درصد کاهش است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
شاخص قیمت تولیدکننده محصولات گاوداری‌های صنعتی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

10 − 6 =