شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است
شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است

شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است

شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری و تسهیل بوده تا دامداران نیز در این زمینه رغبت داشته باشند.

 

سال گذشته بیش از ۵۵ هزار تن گوشت قرمز در سطح اراک تولید شده است. استان مرکزی به لحاظ شرایط جغرافیایی که در مرکز کشور و همجوار با استان‌های پرمصرف بوده، موقعیت ویژه‌ای داشته و رتبه سوم تولید گوشت قرمز در کشور را داراست. یکی از شاخص‌های برتری استان مرکزی، واردات گوساله‌های پرواری از ۱۰ استان به استان مرکزی بوده که پرواربندی سنتی، صنعتی و نیمه صنعتی انجام می‌شود.
سالانه ۲۰۰ هزار راس دام آماده پروار شده و به سایر استان‌ها صادر می‌شود. صادرات گوشت قرمز به سایر استان‌ها از اولویت‌های سازمان جهاد کشاورزی بوده که خوشبختانه پتانسیل مطلوبی نیز در این زمینه وجود دارد. متاسفانه در ماه‌های اخیر پرواربندها با مشکل جدی انباشت دام در دامداری‌ها به علت کاهش تقاضا و شرایط خاص کرونا مواجه شدند که سبب ضرر و زیان جدی به تولیدکننده‌ها شده است.
شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است
شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است
تا ماه گذشته علیرغم قیمت مصوب و تمام شده دام زنده به میزان ۳۲ هزار تومان، قیمت فروش دامداران تا ۲۵ هزار تومان نزول کرده بود که تداوم این روند وضعیت تولید در سال جاری و سال ۱۴۰۰ تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. دامداری‌ها به صورت مستقیم جزو رسته‌های شغلی آسیب‌دیده از کرونا شناسایی نشده چراکه با رستوران ‌ها و تالارها ارتباط دارد و به عنوان واسطه شناخته شدند در حالی که با زیان جدی روبرو هستند.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: از جمله اقدامات دولت در راستای حمایت از دامداران می‌توان به خرید گوشت منجمد داخلی از دامداران با قیمت اصلاحی اشاره کرد. قیمت تعدیل شده گوشت قرمز درصدی از زیان دامداران کم می کند اما ضرر آنها جبران نمی‌شود در حالی که تامین نهاده‌های دامی با قیمت مصوب باید در دستور کار قرار گیرد. وی بر افزایش جذابیت بیمه دام تاکید کرد و گفت: شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری و تسهیل بوده تا دامداران نیز در این زمینه رغبت داشته باشند.
یکی از حمایت‌های دولت را می‌توان در زمینه امهال تسهیلاتی که دامداران اخذ کرده و به علت شرایط خاص نتوانستند پرداخت کنند، عنوان کرد که امیدواریم در این راستا نیز اقدامات جدی صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری فارس
شرایط بیمه دام نیازمند بازنگری است
  کاهش ۳۱ درصدی واردات نهاده‌های دامی

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

دامیران