صادرات دام زنده سبک و سنگین ممنوع و عوارض آن مشخص شد
صادرات دام زنده سبک و سنگین ممنوع و عوارض آن مشخص شد

صادرات دام زنده سبک و سنگین ممنوع و عوارض آن مشخص شد

معاون وزیر جهاد کشاورزی از ممنوعیت صادرات دام زنده سبک و سنگین و خرید باقی‌مانده دام‌های صادراتی خبر داد. همینطور با تصویب مجلس به ازای صادرات هر رأس دام سبک مبلغ ۵۳۷ هزار ریال و به ازای صادرات هر کیلوگرم وزن زنده دام سنگین مبلغ ۱۶۷ هزار ریال از صادرکنندگان عوارض دریافت می‌شود.

عباس عسکرزاده در نامه‌ای به مدیرعامل شرکت سهامی پشتیبانی امور دام کشور اعلام‌ کرد: پیرو مصوبه قرارگاه امنیت غذایی، توقف صدور مجوز صادرات دام سبک و سنگین، با قید فوریت نسبت به خرید باقی‌مانده دام‌های سبک صادراتی که مجوز صادرات آنها توسط مباشران تعیین شده توسط آن شرکت در سال جاری صادر شده، اقدام و نتیجه به این معاونت منعکس شود.

شایان ذکر است این ابلاغیه شامل آن دسته از دام‌هایی که حتی مراحل تشریفات صادرات از جمله صدور گواهی قرنطینه لاتین آنها انجام شده و در محل گمرکات خروجی در انتظار تایید سیستمی نماینده وزارت متبوع در سامانه epl گمرک هستند، نیز می‌شود.

نمایندگان در بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور با بند(ص) تبصره ۶ موافقت کردند.

بر اساس در راستای اجرای بند (ب) ماده (۱۴) قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، به دولت اجازه داده می‌شود به ازای صادرات هر رأس دام سبک مبلغ ۵۳۷ هزار ریال و به ازای صادرات هر کیلوگرم وزن زنده دام سنگین مبلغ ۱۶۷ هزار ریال از صادرکنندگان دام دریافت و به ردیف درآمدی ۱۴۰۲۱۲ جدول شماره (۵) این قانون نزد خزانه‌داری کل کشور واریز کند.

صادرات دام زنده سبک و سنگین ممنوع و عوارض آن مشخص شد

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

12 − 8 =