صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین
صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین
post

صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین

رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: صادرات دام سنگین ممنوع شده است و فقط صادرات دام سبک را آزاد کردند و قرار بر این است که صادرات دام سنگین نیز آزاد شود تا دام مازاد دپو شده در کشور خارج شود.

سید احمد مقدسی، درباره وضعیت گوشت قرمز و میزان دام مازاد در دامداری‌ها گفت: به دلیل خشکسالی مشکلاتی داریم و متأسفانه صادرات دام سنگین  ممنوع شده فقط صادرات دام سبک را آزاد کردند و قرار بر این است که صادرات دام سنگین نیز آزاد شود تا دام مازاد دپو شده در کشور خارج شود.

رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: به دولت پشتیبانی پیشنهاد دادیم به‌جای اینکه از خارج کشور گوشت وارداتی بیاورند با همان کیفیت به‌مراتب بهتر از فروشگاه‌های داخلی خرید کنند در حال حاضر پیگیری می‌کنیم که این موارد نیز حل شود.

هم‌اکنون قیمت تمام‌شده دام سنگین و گوساله نر زنده برای دامدار ۶۷ هزار تومان است که بیش از ۵۵ هزار تومان نمی‌تواند بفروشد، زیرا بازار کشش ندارد و خریداری نمی‌کنند.

آغاز توزیع هوشمند گوشت قرمز در ۲۲ مرکز استان کشور
مقدسی در خصوص کشتار دام به علت هزینه‌های سنگین دامداری گفت: کشتار دام به علت هزینه‌های سنگین دامداری اتفاق می‌افتد، زیرا قیمت شیر تا به این لحظه هنوز اجرایی نشده دامدارن نیز گرفتار هستند و مجبورند که علوفه گران خریداری کنند.

رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: مقدار ۶۰ درصد از غذای گاو در کشور تولید می‌شود به‌عنوان‌مثال کاه که پارسال ۸۰۰ تومان بود هم‌اکنون ۴ هزارو ۵۰۰ تومان و یونجه ۲ هزارتومانی هم ۶ هزار تومان شده است.قیمت شیر را هم اجرایی نمی‌کنند، زیرا رئیس‌جمهور اجازه اینکه متناسب باقیمت شیر خام قیمت لبنیات افزایش پیدا کند را نمی‌دهد بنابراین کارخانه‌ها نیز خریداری نمی‌کنند و عملاً این مصوبه ابطال مانده و گاو دار چاره‌ای ندارد؛ بنابراین تولید گوشت و شیر کشور در آینده‌ای نه‌چندان دور ظرف دو ماه آینده از بین خواهدرفت.

صادرات دام مازاد دپو شده درگرو آزاد شدن صادرات دام سنگین

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری میزان

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

9 − پنج =