عوارض گمرکی صادرات دام زنده، زمینه ساز قاچاق
عوارض گمرکی صادرات دام زنده، زمینه ساز قاچاق

عوارض گمرکی صادرات دام زنده، زمینه ساز قاچاق

به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، منصور پوریان رییس شورای تامین کنندگان دام کشور با اعلام این خبر که قرار است براساس لایجه بودجه سال آینده برای صادرات هرکیلوگرم دام زنده ۵۳۰ هزار ریال و برای دام سنگین ۶۱۰ هزار ریال عوارض گمرکی دریافت شود، توضیح داد: در صورت تصویب این لایحه، هزینه بر کردن صادرات، از جذابیت آن برای صادر کننده کاسته، و زمینه را برای قاچاق دام فراهم می کند که به تبع آن شاهد آسیب های اجتماعی و اقتصادی به کشور خواهیم بود.

پوریان در ادامه گفت: در کنار هزینه های بالای حمل و نقل زمینی و دریایی، بستن عوارض گمرکی، صادرات قانونی دام را از صرفه اقتصادی خارج می کند.

وی تاکید کرد: هزینه های صادرات دام زنده حتی در صورت معافیت از عوارض گمرکی، بالاست.

رییس شورای تامین کنندگان دام کشور با اشاره به صدور مجوز صادرات ۳۰۰ هزار راس دام سبک غیر مولد تا پایان امسال گفت: با توجه به فراتر از حد انتظار بودن زاد و ولد در فصل پاییز، در حال حاضر ۲ میلیون راس دام سبک مازاد در کشور وجود دارد که در صورت عدم صدور مجوز صادرات آن، فشار اقتصادی زیادی به پرواربندی ها وارد خواهد شد.

پوریان در رابطه با آغاز خرید تضمینی شرکت پشتیبانی امور دام گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم دام زنده سبک حدود ۶۲۰ هزار ریال و هر کیلوگرم دام زنده سنگین، ۵۹۰ هزار ریال است. وی خرید نضمینی دام زنده و ذخیره سازی گوشت قرمز را اقدامی سودمند و به نفع تولید کننده و مصرف کننده دانست.

عوارض گمرکی صادرات دام زنده، زمینه ساز قاچاق

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایرنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

پانزده − نه =