متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
post

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین:

متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر

در شهرستان سرعین در بخش امور دام و طیور بیش از ۱۸ هزار تن انواع محصولات مختلف دامی به ارزش ۲۸۴ میلیارد تومان تولید می‌شود.

محمد حسنی با اعلام این خبر که شهرستان سرعین در بخش امور دام و طیور مشتمل بر ۱۶ واحد دامداری صنعتی اعم از ۲ واحد شیری و ۱۴ واحد پرواری و مجموعاً بیش از ۱۳۵ هزار واحد دامی، ۱۸ واحد مرغداری اعم از ۵ واحد مرغ مادر گوشتی و ۱۳ واحد مرغداری گوشتی ، ۲ مزرعه پرورش ماهی و ۴۲۰۰  کندوی زنبور عسل سالانه بیش از ۱۸ هزار تن انواع محصولات مختلف دامی به ارزش ۲۸۴ میلیارد تومان تولید می گردد.

انواع تقلب در شیر و روش های شناسایی آن ها (بخش دوم)

بطور متوسط سالانه ۱۴ هزار تن شیر تولید و بخشی از آن توسط دو کارخانه لبنیات موجود شهرستان با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ تن و اشتغال ۲۷ نفر با همکاری ۱۳ واحد جمع آوری شیر سیارخریداری و فرآوری می گردد. از آنجائیکه عمده فعالیت ساکنین روستاهای این شهرستان دامداری بوده و بیش ۱۹۵۰ خانوار روستایی از راه دامداری امرار و معاش می کنند، که این موضوع موید جایگاه دامداری شهرستان را آشکار می سازد.

وی با اشاره  به نقش و اهمیت شیر در سلامتی جامعه افزود: ترکیب اصلی شیر را موادی مانند آب، پروتئین ها، لاکتوز (قند) و مواد معدنی تشکیل می دهند. از فرآورده های شیر می توان به شیر کامل ، شیر بدون چربی، شیر استاندارد و انواع خامه اشاره کرد، البته علاوه بر آن، فرآورده های تخمیری شیر نیز با استفاده از کشت باکتری های مخصوص تهیه و به نام فرآورده های تخمیری شیر به بازار عرضه می گردد.

متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
خسارت به دامداران و صادرکنندگان با ممنوعیت صادرات دام

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

3 × سه =