متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
post

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرعین:

متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر

در شهرستان سرعین در بخش امور دام و طیور بیش از ۱۸ هزار تن انواع محصولات مختلف دامی به ارزش ۲۸۴ میلیارد تومان تولید می‌شود.

محمد حسنی با اعلام این خبر که شهرستان سرعین در بخش امور دام و طیور مشتمل بر ۱۶ واحد دامداری صنعتی اعم از ۲ واحد شیری و ۱۴ واحد پرواری و مجموعاً بیش از ۱۳۵ هزار واحد دامی، ۱۸ واحد مرغداری اعم از ۵ واحد مرغ مادر گوشتی و ۱۳ واحد مرغداری گوشتی ، ۲ مزرعه پرورش ماهی و ۴۲۰۰  کندوی زنبور عسل سالانه بیش از ۱۸ هزار تن انواع محصولات مختلف دامی به ارزش ۲۸۴ میلیارد تومان تولید می گردد.

انواع تقلب در شیر و روش های شناسایی آن ها (بخش دوم)

بطور متوسط سالانه ۱۴ هزار تن شیر تولید و بخشی از آن توسط دو کارخانه لبنیات موجود شهرستان با ظرفیت بیش از ۲۰۰۰ تن و اشتغال ۲۷ نفر با همکاری ۱۳ واحد جمع آوری شیر سیارخریداری و فرآوری می گردد. از آنجائیکه عمده فعالیت ساکنین روستاهای این شهرستان دامداری بوده و بیش ۱۹۵۰ خانوار روستایی از راه دامداری امرار و معاش می کنند، که این موضوع موید جایگاه دامداری شهرستان را آشکار می سازد.

وی با اشاره  به نقش و اهمیت شیر در سلامتی جامعه افزود: ترکیب اصلی شیر را موادی مانند آب، پروتئین ها، لاکتوز (قند) و مواد معدنی تشکیل می دهند. از فرآورده های شیر می توان به شیر کامل ، شیر بدون چربی، شیر استاندارد و انواع خامه اشاره کرد، البته علاوه بر آن، فرآورده های تخمیری شیر نیز با استفاده از کشت باکتری های مخصوص تهیه و به نام فرآورده های تخمیری شیر به بازار عرضه می گردد.

متوسط تولید سالانه بیش از ۱۴ هزار تن شیر
استرس گرمایی در گاو شیری

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

هفده + پنج =