مشکلات دامداران بین وزرای سه وزارتخانه پاسکاری می‌شود
مشکلات دامداران بین وزرای سه وزارتخانه پاسکاری می‌شود
post

مشکلات دامداران بین وزرای سه وزارتخانه پاسکاری می‌شود

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از حواله کردن مشکلات دامداران بین سه وزیر جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و وزیر راه خبر داد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی در اراک اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر بنا به درخواست دامداران بارها و بارها نشست‌ها و دیدارهای متعددی را با حضور فعالان صنعت دامداری برگزار کرده و طی جلسات مختلف این دغدغه‌ها و مشکلات را به وزیر جهاد کشاورزی و وزیر صنعت، معدن و تجارت منتقل کرده‌ایم.

متاسفانه وزیر جهاد کشاورزی مشکلات دامداران را به وزیر صنعت و وزیر صنعت هم به وزیر راه حواله داد که این شانه خالی کردن از مسئولیت‌ها در دولت امری عادی شده است.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: بیش از ۳ میلیون تن خوراک دام در بنادر دپو شده که یک میلیون تن آن فاسد شده است و جای تعجب اینجاست که سه وزیر جهاد، صنعت و راه نمی‌توانند هماهنگی‌های لازم برای خروج این محموله‌ها را انجام دهند.

دامداران در بازارگاه ثبت‌نام کرده، اما کسی پاسخگوی آنها نیست، سوال این است که معاون اول رئیس جمهور کجای دولت است که نمی‌تواند این مشکلات را برطرف کند، به راستی هیات دولت در جلسات خود چه می‌کند؟ باید روحانی وقت گذاشته و در جلسات متعدد وزرای مربوطه را برای حل مشکل دامداران هماهنگ کند.

وی با بیان اینکه سبک مدیریت دولت تدبیر و امید سبک مدیریت لیبرال‌ها و غرب‌زده‌ها بوده و در هشت سال اخیر نه تنها مشکلی از مشکلات کشور حل نکرده، بلکه بر شدت مشکلات افزوده است، بیان کرد: به نظر می‌رسد عدم حل مشکلات دامداران از روی عمد و با هدف روانه کردن دام‌ها به سمت کشتارگاه‌ها و خروج دام‌های مولد از مرزها با هدف کاهش دام‌های مولد و مواجه شدن دولت آینده با چالش تامین مواد غذایی است.

نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس ادامه داد: دولت روحانی سر راه دولت آینده بمب گذاشته است، رانت فراوان و مشکلات اقتصادی چالش‌های بسیاری را پیش روی دولت آینده قرار داده است.

پیش‌بینی پاییز سخت برای دامداران

چالش‌هایی که امروز کشور در حوزه برق با آن مواجه است بخش تولید را با معضلات عدیده‌ای مواجه کرده که موجب شده بسیاری از صنایع تولیدی از جمله سیمان و فولاد بازار خود را در حوزه صادرات از دست داده و در بخش داخل نیز ساخت وسازها به دلیل نبود میلگرد و سیمان متوقف شونند و کارگران و فعالان صنعت ساختمان بیکار شوند.

وی با تاکید بر اینکه دولت دوازدهم کشور را همچون خرابه‌ای تحویل دولت آینده می‌دهد، اظهار کرد:  اگر دولت فعلی تصور می‌کند با نگه داشتن کشور در چاله خرابی‌‌ها و مشکلات می‌تواند مانع ساخت ایرانی آباد شود، کور خوانده است، ما ایران را خواهیم ساخت و ثابت خواهیم کرد تفکر لیبرالی و غرب زده است که کشور را نابود می‌کند، نه تفکر انقلابی.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در اوایل دولت روحانی شاهد بودیم ۶۰۰ میلیون دلار یارانه به منظور واردات نهاده به ژن خاص داده شد، آن روز نمایندگان انقلابی موهای سرشان را کنند که این کار چرا صورت گرفته، اما چون مجلس، مجلس انقلابی نبود و قاطبه نمایندگان با دولت همراه بودند، نتوانستیم برخوردی کنیم.

مشکلات دامداران بین وزرای سه وزارتخانه پاسکاری می‌شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرنگاران جوان2

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

2 − 1 =