مصوبه عرضه مستقیم گوشت گرم بر روی کاغذ ماند
مصوبه عرضه مستقیم گوشت گرم بر روی کاغذ ماند

مصوبه عرضه مستقیم گوشت گرم بر روی کاغذ ماند

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران گفت: قرار بود گوشت گرم گوساله به صورت مستقیم به مصرف کنندگان با قیمت هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان عرضه شود ولی هنوز این اتفاق نیفتاده و مصوبه آن فقط روی کاغذ باقی ماند.

احمد مقدسی، با بیان اینکه بارها و بارها اعلام کردیم افزایش قیمت گوشت برنامه مافیای گوشت و عده‌ای دلال برای واردات گوشت بود، گفت: این افراد صادرات را بهانه گرانی گوشت کردند در حالی که صادرات هیچ تاثیر بر قیمت دام زنده نگذاشت.

از دولت درخواست کردیم که به دلیل مازاد دام در کشور هم ذخایر داخلی را از این محل تامین کند و هم اجازه صادرات دهند که متاسفانه صادرات متوقف شد.

رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران اضافه کرد: قرار است شرکت پشتیبانی امور دام،  دام زنده را از دامدار با قیمت هر کیلو ۵۹ هزار تومان خریداری و ذخیره سازی کند ولی روند خرید و کشتار بسیار کند است، زیرا این گوشت‌ها باید بسته‌بندی و منجمد شوند که متاسفانه در کشتار دام و بسته‌بندی گوشت در کشور ضعف‌هایی داریم.

از شرکت پشتیبانی امور دام درخواست کردیم که امکان عرضه مستقیم گوشت گرم را فراهم سازند. یعنی قرار بود گوشت گرم گوساله در میادین مستقیما به  مصرف کننده با قیمت هر کیلو ۱۴۰ هزار تومان عرضه شود ولی این موضوع فقط در حد مصوبه و بر روز کاغذ ماند و تا به امروز نیز عرضه مستقیم گوشت گرم گوساله اتفاق نیفتاده است.

به اندازه کافی دام و گوشت در کشور داریم. مردم هیچ نگرانی‌ای در خصوص تامین گوشت برای شب عید نداشته باشند. با افزایش تقاضا هم هیچ مشکلی ایجاد نخواهد شد. دامداران تا پایان سال دام را گران نخواهند کرد. البته اگر دلالان وارد بازار شوند و دولت نظارت نکند قیمت گوشت قابل پیش‌بینی نخواهد بود.

مصوبه عرضه مستقیم گوشت گرم بر روی کاغذ ماند
دام سبک پروار دامداران خریداری می شود

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایسنا

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

یک × 3 =