وارد کننده خوراک دام شده‌ایم؛ روزگاری صادر کننده بودیم
وارد کننده خوراک دام شده‌ایم؛ روزگاری صادر کننده بودیم

وارد کننده خوراک دام شده‌ایم؛ روزگاری صادر کننده بودیم

یک پرورش دهنده دام سنگین در سیستان:کنسانتره از کاشمر و کاه را از گلستان خریداری می‌کنیم و از تولید کننده به مصرف کننده تبدیل شده‌ایم.

به گزارش دامیران به نقل از تحلیل بازار، حمید ابراهیمی اظهار داشت: خشکسالی‌ها سبب شده تا برای تامین خوراک دام به واردات علوفه و کاه از دیگر استان‌ها روی بیاوریم.

پرورش دهنده دام سنگین در سیستان، با بیان این مطلب که، خرید نهاده‌ها از استان دیگر و انتقال آن به منطقه سیستان کاری دشوار است، گفت: دامدار برای تهیه خوراک دام، مسافت طولانی از جنوب کشور به شمال را طی می کند همچنین هزینه بالای خوراک دام از سویی و انتقال آن به سیستان از سوی دیگر دامداران را به ستوه آورده است.

ابراهیمی افزود: در حال حاضر کنسانتره مورد نیاز را از کاشمر تهیه و برای کاه که خوراک دام است به گلستان سفر می کنیم.

وی تصریح کرد: خرید خوراک دام راه حل موقتی برای دامداران است و تداوم وضعیت موجود با فروش دام‌ها امکانپذیر است و این شرایط نتیجه ای جز تعطیلی دامداری‌ها و خانه‌نشین شدن دامداران نخواهد داشت.

پرورش دهنده دام سنگین در سیستان، گفت: مسئولان نیز به وعده‌های خود برای حمایت از دامداران عمل نکردند بطوریکه قرار بود هزینه حمل آذوقه دام ها را به ما پرداخت کنند اما با گذشت ۵ ماه هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

ابراهیمی با بیان اینکه، انتظار داریم تا مبالغ وعده داده شده پرداخت شود، افزود: دامداران سیستان به عنوان بخشی از تولید کنندگان گوشت و لبنیات مورد نیاز بازار، نیازمند حمایت دولت هستند.

وارد کننده خوراک دام شده‌ایم؛ روزگاری صادر کننده بودیم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

post

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: تحلیل بازار

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چهار × پنج =