واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم
واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم

رئیس سازمان دامپزشکی:

واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم

مجمد آقامیری: دامپزشکی بر قیمت داروهای دامی نظارت خواهد کرد/ مردم کشتارهای غیر مجاز را گزارش کنند/ آبله،  تب برفکی،  هاری،  طاعون نشخوار کنندگان و شاربن به زودی در کشور ریشه کن خواهند شد

به گزارش دامیران به نقل از ایلنا، نشست خبری محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی به مناسبت هفته دولت برگزار شد.

وی با بیان اینکه سازمان به دنبال مشخص کردن زمان ارائه خدمات به ارباب رجوع‌ها هست، افزود: اگر کارمند و مدیری به تاریخ مشخص شده برای ارائه خدمات به مردم کوتاهی کند بدون تردید آن شخص را عزل خواهم کرد.

معاون وزیر کشاورزی با اشاره به کوتاه شدن تاریخ واردات نهاده دامی، تصریح کرد: ترخیص نهاده دامی طی بازه زمانی ۲۵ تا ۳ ماه انجام می‌شد اما واردات آن ۵ روزه شده است و اگر مدیری از این تاریخ عدول کند با آن برخورد قاطع خواهیم کرد.

وی از تشکیل کمیته ارزی در سازمان دامپزشکی خبر داد و افزود: به منظور مدیریت در قیمت‌گذاری دارو این کمیته تشکیل شد. شاید برخی این سخن را عنوان کنند که سازمان متولی قیمت گذاری نیست اما اگر بدانیم شخصی  یک دارو را با ۵ برابر قیمت در کشور عرضه می کند ما ورود می کنیم و قیمت را متعادل خواهیم کرد. چرا که با افزایش قیمت دارو، دامدار و تولید کنندگان از  دارو استفاده نمی‌کنند و این به معنی شیوع بیماری است. پس ما باید حتی در قیمت‌ها مداخله کنیم.

آقا میری با بیان اینکه سازمان دامپزشکی باقی مانده دارویی را دام‌ها و طیور بررسی می‌کند، افزود: کمیته شیر بهداشتی با هدف صادرات شیر به اروپا تشکیل شد البته تلاش داریم که به مرور این شیر وارد چرخه بازار داخل شود.

به گفته رئیس سازمان دامپزشکی، ۲۲۲ آزمایشگاه در کشور فعال است که از این عدد ۴۰ درصد آن آزمایشگاه همکار است. در حال حاضر ۹۲۱ قلم دارو داریم. فروش ۲۷ قلم دارو متوقف شد.

اختصاصی دامیران؛ استراتژی بلند مدت؛ نیاز اصلی بخش تولید و تجارت آبزیان

این مقام مسئول از واکسینه کردن ۱۰۰ درصدی دام عشایر خبر داد و افزود : دام عشایر کوچ رو هستند و می توانند بیماری را از منطقه ای به منطقه دیگر منتقل کنند. از این رو بیماری این دام ها باید کنترل شود.

وی با بیان اینکه ستاد مرکز ملی کشتارهای غیرمجاز تشکیل شده است، خاطر نشان کرد : عده‌ای از محل این کشتارها ارتزاق می‌کنند این کشتارها غیر مجاز است و گوشتی که بعد از کشتار در معرض هوای آزاد قرار بگیرد غیر بهداشتی است.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا، که آیا گزارشی از کشتار دام‌های مکروه و غیرحلال و فروش آن به سازمان داده شده است،  افزود: گزارش فروش گوشت اسب و الاغ به دست ما رسیده است ولی در زمینه فروش گوشت سگ گزارشی به ما نداده‌اند. از مردم تقاضا داریم که از خرید گوشت در واحدهایی که کشتارها آنها خارج از پروسه دامپزشکی است اجتناب کنند.

معاون وزیر کشاورزی با بیان اینکه حدود ۶۰۰ میلیون دوز واکسن در بخش دام نیاز داریم،  افزود: ۹۱ درصد از نیاز از این بخش در داخل کشور تولید می‌شود و حدود ۵۰ میلیون دوز را وارد می کنیم. همچنین حدود ۱۰.۵ میلیارد دوز واکسن برای بخش طیور نیاز داریم که ۳.۵ میلیارد آن در داخل کشور تولید و ۷ میلیارد آن وارداتی است.

آقا میری ادامه داد: حدود ۱۲۰ میلیون دوز واکسن در زمینه بیتای آنفولانزای فوق حاد پرندگان نیاز داریم که از این عدد حدود ۶۰ میلیون دوز در داخل کشور تولید می‌شود که اگر ۶۰ میلیون دوز دیگر هم در داخل تولید شود از خروج  ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو از کشور جلوگیری می‌کنیم.

رئیس سازمان دامپزشکی از توسعه روابط بین کشورها خبر داد و افزود: سازمان مذاکره با ۴۵ کشور را مد نظر قرار داده است چراکه هدف ما این است که برای تولیدکنندگان بازار ایجاد کنیم و رایزنی‌های ابتدایی برای تصاحب بخشی از بازار کشورهای آفریقایی را انجام دادیم. همچنین مسیر صادرات طیور به عراق بعد ۶ سال گشوده شد. علاوه بر این مجوز صادرات میگو به اتحادیه اروپا را اخذ کردیم و صادرات ماهیان گرم آبی و سردآبی را دریافت کردیم.

ضرورت ورود تعاونی‌ها به واردات نهاده‌ها/ نقدینگی از چالش‌های جدی مرغداران است

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایلنا که آیا مجوز صادرات بلدرچین را دریافت کردید چرا که صادرات آن به دلیل بیماری آنفلوانزای پرندگان به کشورهای حاشیه خلیج فارس ممنوع شده بود،  افزود: گزارشی در این زمینه دریافت نکردم.

به گفته معاون وزیر کشاورزی، مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است.

وی از ریشه کن کردن ۵ بیماری در ۲ دوره آینده خبر داد و افزود: این بیماری ها عبارتند از آبله،  تب برفکی،  هاری،  طاعون نشخوار کنندگان و شاربن.

واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

1/5 - (1 امتیاز)

"اخبار سایر رسانه‌ها، صرفا بازنشر اخبار سایت‌ها و خبرگزاری‌ ها است و دامیران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد."

منبع: خبرگزاری ایلنا

برای کپی کلیک کنید

یک نظر در “واکسیناسیون دامهای عشایری/ مجوز صادرات ۴۰ تا ۴۵ هزار راس دام برای جام جهانی فوتبال از ایران داده شده است  + فیلم

  • ۱۲ شهریور, ۱۴۰۱ , ۰۸:۳۵

    ریشه کن خواهد شد؟؟؟ چقدر علمی

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

5 × 4 =