ورم پستان و کیفیت شیر
ورم پستان و کیفیت شیر

ورم پستان و کیفیت شیر

ورم پستان به التهاب بافت غده ترشح کننده شیر که قریب به اتفاق توسط عامل باکتریایی رخ می‌دهد اطلاق می گردد. این عامل با ورود به غده پستانی، رشد و تزاید خود، عبور از سد محافظتی گاو و درنتیجه وارد آوردن ضرر و زیان به میزبان بروز می یابد.

ضرر وارد آمده به میزبان به شکل کاهش تولید شیر، کاهش کیفیت آن و همچنین آسیب به سلامت حیوان خود را نشان می‌دهد. وجه اقتصادی آسیب به وجود آمده توسط ورم پستان تمامی حوزه‌های مربوط به صنعت شیری از قبیل فرد تولیدکننده تا فرآوری و تبلیغات محصولات لبنی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
اگرچه تلاش‌های بسیاری امروزه جهت برطرف نمودن این معضل انجام شده است اما با گسترده تر شدن و بالا رفتن جمعیت گاوهای شیرواری و در نتیجه پیچیدگی نوع مقابله با ورم پستان هنوز هم تولیدکنندگان و دامپزشکان با معضلات بیشتری مواجه هستند.
اقدامات مربوطه برای کنترل اورام پستان در ۱۰ سال آینده به تمرکز بر کسب اطمینان از در دسترس بودن محصولات سالم و مغذی لبنی معطوف می گردد.

بیشتر بدانید: تب سه روزه در گاو

ورم پستان و کیفیت شیر
مواد تشکیل دهنده بستر گاو مهمترین منابع پاتوژن های ایجاد کننده ورم پستان محیطی می باشند
روندها و موضع‌ گیری‌های سیاسی هم اکنون خاطر نشان می کنند که این اقدامات قرار نیست به استفاده از آنتی میکروبیال ها (مواد ضد میکروبی) جهت درمان و پیشگیری از عفونت های داخل پستانی وابسته باشد؛ این جمله، در حقیقت زیربنا و اساس برنامه کنترل ورم پستان در نیم قرن گذشته بوده است.
عناصر کلیدی برای کنترل نمودن ورم پستان گاو شامل کم کردن دفعات و مقدار مواجه یک گاو با عوامل بیماری زای بالقوه یا افزایش قدرت دفاعی آن در صورت شکست برنامه کاهش مواجهه می باشد.
با اختلاف بسیار بزرگترین پیشرفت‌های به دست آمده در این راه مرهون کاهش تماس گاها با پاتوژن ها (عوامل بیماری زا) یا از راه حذف منبع پاتوژنها یا از دیگر مسیر، یعنی کم کردن انتقال عوامل بیماری زا از منابع آلوده به پستان های سالم در شرایطی که امکان حذف منبع آلودگی وجود ندارد است.
بیان اخیر هم در مورد ورم پستان های واگیر یعنی انتقال آلودگی از پستان های آلوده به پستان های سالم و هم  ورم پستان محیطی یا انتقال پاتوژن ها از محیط به دام صادق است.
کشتار دوره‌ای گاوهای آلوده در گله و درمان آنتی بیوتیکی گاو های آلوده در انتهای هر دوره شیرواری از راهکارهای مناسب برای کاهش آلودگی پستان ها به عنوان منابع انتشار آلودگی می باشند.

بیشتر بدانید: پرواربندی گاو و گوساله گوشتی، اصول و قواعد

ورم پستان و کیفیت شیر
ورم پستان به التهاب بافت غده ترشح کننده شیر که قریب به اتفاق توسط عامل باکتریایی رخ می‌دهد اطلاق می گردد
 بهداشت شیردوشی شانس انتشار پاتوژنهای واگیر را به پستان های مستعد به طور قابل ملاحظه‌ ای کاهش می‌دهد.
مواد تشکیل دهنده بستر گاو مهمترین منابع پاتوژن های ایجاد کننده ورم پستان محیطی می باشند، بنابراین انتخاب نوع ماده تعیین کننده اصلی مقدار روبرو شدن گاو ها با منابع آلودگی به شمار می‌رود و اکثر مواد تشکیل دهنده بستر ها حاوی تعداد اندک و ناچیزی از پاتوژنها هستند، اما باکتری ها از مدفوع گاو به سرعت در محیط به بستر تکثیر یافته و منجر به آلودگی وسیع آن می شود.
از آن جهت که جمعیت تشکیل دهنده گله های شیرواری رو به افزایش است، هر گونه منبع آلودگی چه محیطی و چه واگیر قابلیت درگیر کردن تعداد بسیار بیشتری از گاوها و در نتیجه بروز اثر خود در کاهش قابل توجه مقدار تولید و کیفیت شیر را دارا می باشد.
ملاحظات بیشتر در آینده برای به حداقل رساندن تماس گاوها با پاتوژنهای به وجود آورنده ورم پستان به وقوع می پیوندد و همچنین ارزیابی شاخص های امنیت زیستی جهت شناسایی و پایش سطح آلودگی در گاوهای آلوده و هم مواد تشکیل دهنده بستر که به فارم آورده می شوند و می توانند هسته اصلی آلودگی به شمار روند در اولویت بالاتری قرار می گیرند.
هم چنین در آینده با افزایش وظایفی که به شکل مکانیزه انجام می پذیرند چشم‌انداز مطلوبی برای به حداقل رساندن جابجایی عوامل بیماری زا، مقابل چشمان ما قرار خواهد گرفت.

منبع: تیم محتوایی دامیران      /     نویسنده: دکتر علیرضا وفادار      /      لینک کوتاه مقاله: b2n.ir/daamiran35
ورم پستان و کیفیت شیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دامیران