گاو نژاد آنگوس
گاو نژاد آنگوس

گاو نژاد آنگوس

نژاد آبریدین آنگوس (که به نام آنگوس شهرت یافته است) در اوایل قرن ۱۹ شناخته شد و به گاو سیاه رنگ شمال شرق اسکاتلند معروف است. این نژاد همانند سایر نژادهای گاو و گوسفند، در اثر عوامل پرورش و مهاجرت بهبود یافته است.

خصوصیات نژاد آنگوس

به طور طبیعی بی شاخ بوده و می تواند سیاه یا قرمز باشد، هر چند که رنگ سیاه غالب است.

نسبت به آب و هوای سخت مقاوم بوده و سازگاری پیدا می کشند، خوش خوراکند و نسبتا زود بالغ می شوند، تولید لاشه بالا و خوش طعمی دارند.

آنگوس به نژاد لاشه هم معروف است.

به طور گسترده ای در اصلاح نژاد و دورگ گیری برای بهبود کیفیت لاشه و تولید شیر استفاده می شوند.

همچنین آنها به عنوان حامل ژن غالب بی شاخ کننده مورد استفاده قرار می گیرند.

خصوصیات کمی نژاد آنگوس

آسان زایی و زنده مانی گوساله: گاو آنگوس برای زایمان اندکی کمک نیاز دارند. خصوصیات مادری آنگوس بسیار قوی است و گوساله نیز به طور غریزی مدت کوتاهی پس از تولد بر می خیزد و تمایل به خوردن دارد.

مادرانی فوق العاده با توان دوشش بالا: گاو آنگوس به خصوصیات مادری، آسان زایی و توانایی تولید شیر مشهور اند. و تا زمان از شیر گیری گوساله، شیر فراوانی تولید می کنند.

بلوغ زودرس، باروری و ماندگاری: گاو آنگوس خواه در زایمان اول چه در زایمان چهاردهم به خوبی عمل می کند. ماندگاری ۱۲ تا ۱۳ سال در گاوهایی آنگوس غیر معمول نیست.

عموما بی شاخ اند نیازی به بی شاخ کردن در گاوهای آنگوس نیست: چرا که آنها به طور طبیعی ژن بی شاخی و قابلیت انتقال آن را دارند. داشتن شاخ ممکن است سبب آسیب و شاخ زدن به دیگر حیوانات شود و این دلیل خوب دیگری برای انتخاب آنگوس است.

بیشتر بدانید: ویژگی های یک گاو شیری خوب

گاو نژاد آنگوس - دامیران
گاو آنگوس نژادی بین المللی است

فاقد سرطان چشم با پستان های آفتاب سوخته: پوست سیاه و پستان های قرمز و سیاه موجب می شود که به ندرت مشکل آفتاب سوختگی در گاو رخ دهند. به طور مشابه، سرطان چشم در گاو آنگوس شایع نیست.

اهمیت آب در پرورش دام (بخش دوم)

تطابق پذیری با تمام شرایط آب و هوایی: گاوهای آنگوس تحت سخت ترین شرایط با حداقل نیازهای نگهداری می توانند پرورش یابند.

ضریب تبدیل غذایی بالا: مطالعات اخیر در انواع گاوهای دو رگ نشان داد که آنگوس دورگ به طور میانگین بهینه تر است، و با بازدهی بالاتری مواد را تبدیل کرده و از اتلاف آن جلوگیری می کنند

ماربلینگ خوب و تردی گوشت: علاوه بر وجود ذائقه به سمت گوشت های با ماربلینگ بالا، همبستگی بین ماربلینگ و تردی نسبتا بالاست؛ بنابراین تردی بهبود می یابد.

لاشه و کیفیت مورد قبول: تحقیقات نشان می دهند که گاوهای نر آنگوس می توانند برای تست نتاج انتخاب شوند. چرا که می توانند توانایی انتقال ژن را بدون کاهش ضریب تبدیل غذایی و رشد حیوانات و بدون افزایش قیمت لاشه افزایش دهند.

 

مقایسه

تحقیقات در شمال و جنوب استرالیا نشان می دهد که ماده گاوهای آنگوس زود بالغ شده، رشد خوبی داشته و عملکرد ماهیچه ای آن ها بالاست.

در پروژه های تست کراس و تحقیقات ویکتوریا، گوساله های کراس آنگوس وزن تولد کمتری دارند، وزن بیشتر در زمان از شیر گیری داشته و زودتر از شیر گرفته می شوند و چربی بین عضلانی بیشتری تولید می کنند.

پراکندگی نژاد آنگوس

گاو آنگوس نژادی بین المللی است، و نژاد غالب در ایالات متحده آمریکا، کانادا، آرژانتین، نیوزلند و استرالیاست.

در استرالیا یکی از ۴ گاو رجیستر آنگوس است و ۳۰% از گاوهای ماده فروخته شده آنگوس اند.

» وبسایت اتحادیه آنگوس آمریکا «


میترا مزینانی کارشناس ارشد علوم دامی
فصلنامه علمی – تخصصی رویان
منبع: دامیران
نویسنده: تحریریه دامیران
لینک کوتاه مقاله: daamiran.com/?p=9247
برای ورود به بانک مقالات دامیران کلیک کنید
گاو نژاد آنگوس

اشتراک گذاری

امتیاز شما به این مطلب

منبع:

برای کپی کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید