اخبار دامپروری و دامپزشکی کشور
قیمت عجیب گوشت و مرغ پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی! اخبار و مقالات عمومی
قیمت عجیب گوشت و مرغ پس از حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی!

به دنبال مطرح شدن مباحث مبنی بر حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی، کارشناسان زیادی در این زمینه اظهار نظر کرده‌اند که برخی از آنان موافق اجرای طرح و بسیاری نیز مخالف اجرای آن در شرایط کنونی هستند. موافقان اجرای طرح عنوان می‌کنند که ارز ۴۲۰۰ تومانی فساد آور و رانت زا بوده و باید هر چه زودتر این سیاست اصلاح شود در مقابل مخالفان می‌گویند..

مشکل تخصیص و حمل نهاده های مرغداران در حال حل شدن است صنعت طیور
مشکل تخصیص و حمل نهاده های مرغداران در حال حل شدن است

دبیر انجمن تولیدکنندگان زنجیره‌ای گوشت مرغ گفت: به لحاظ تخصیص، نهاده‌های مرغداران را عرضه می‌کنند ولی حمله نهاده‌ها به تعویق افتاده بود که طی چند روز گذشته مشکل تخصیص و حمل نهاد های مرغداران در حال حل شدن است.

پافشاری مرغداران و انکار مسئولان صنعت طیور
پافشاری مرغداران و انکار مسئولان

بنابر آمار قیمت تخم مرغ در آبان به اوج خود رسید که با ازدیاد عرضه از محل تولید داخل و واردات، بازار در نهایت به تعادل رسید. چندی نگذشت که ماجرای توزیع عادلانه ارز مطرح شد که جو روانی این موضوع بازار تخم مرغ را بار دیگر ملتهب کرد، اما فراوانی عرضه بار دیگر آرامش و ثبات را به بازار بازگرداند که اتخاذ برخی سیاست‌ها با واکنش شدید مرغداران روبه‌رو شد.

عرضه گوشت قرمز در بازار ۵۲ درصد افزایش یافت نشخوارکنندگان
عرضه گوشت قرمز در بازار ۵۲ درصد افزایش یافت

مرکز آمار ایران اعلام کرد: عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ۱۴۰۰ به ۵۵ هزار تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، ۵۲ درصد افزایش داشته است. بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با 28809 تن، 52٫4 درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است.

ارزش بازار سرمایه در صنعت دامپروری و دامپزشکی ۳ بهمن اقتصاد دام و طیور
ارزش بازار سرمایه در صنعت دامپروری و دامپزشکی ۳ بهمن

امروز بازار سرمایه، با کاهش ۵ هزار و ۳۳۷ واحدی شاخص بازار بورس، و کاهش ۱۰۰ واحدی شاخص بازار فرابورس قرمزپوش شد. شاخص معاملاتی سهام گروه غذایی به جز قند در بازار سرمایه با کاهش ۵۵۴/۷ واحدی به ۵۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. این در حالیست که گروه زراعت با رسیدن به شاخص ۲۱۷ هزار و ۳۲۳، کاهش ۳ هزار و ۵۴۴ واحد را تجربه کرد.

قرارداد تولید خوراک آغازین و پیش آغازین مرغ گوشتی در کشور امضا شد صنعت طیور
قرارداد تولید خوراک آغازین و پیش آغازین مرغ گوشتی در کشور امضا شد

تفاهم نامه ای بین دو تشکل ملی اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور و اتحادیه تعاونی های کارخانجات خوراک دام، طیور و آبزیان کشور زیر نظر وزارت جهاد کشاورزی، برای تولید خوراک آغازین مرغ گوشتی امضا شد.

سودجویان به دنبال قطعه بندی مرغ صنعت طیور
سودجویان به دنبال قطعه بندی مرغ

در حالی گران فروشی بین ۱۰ تا ۱۵ هزار تومانی هر قطعه مرغ در فروشگاه‌ها مشهود است که نرخنامه مشخصی برای فروش مرغ قطعه بندی منتشر نشده است. قیمت مرغ مدتی است پس از گرانی‌های پیاپی پایین آمده و حالا با نرخ مصوب و حتی کمتر از آن فروخته می‌شود.

جدیدترین قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار ۲۸ دی صنعت طیور
جدیدترین قیمت مرغ و تخم مرغ در بازار ۲۸ دی

آنچه در زیر می خوانید قیمت روز مرغ در سطح بازار تهران است؛ این صفحه هر روز آپدیت می شود!

تامین مالی طرح تولید داروی گیاهی ضد جرب طیور صنعت طیور
تامین مالی طرح تولید داروی گیاهی ضد جرب طیور

طرح «تولید داروی گیاهی خوراکی ضد جرب قرمز طیور» یک شرکت دانش‌بنیان که به عنوان یکی از طرح‌های ارائه شده در مسابقه تلویزیونی «کارویا» برگزیده شد، موفق به جذب سرمایه ۴ میلیارد تومانی ۶۲ سرمایه‌گذار حقیقی و حقوقی طی ۱۵ دقیقه به روش تامین مالی جمعی شد.

افزایش ۵۲ درصدی عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی نشخوارکنندگان
افزایش ۵۲ درصدی عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی

مرکز آمار ایران اعلام کرد: عرضه گوشت قرمز در کشتارگاه‌های رسمی کشور در آذر ۱۴۰۰ به ۵۵ هزار تن رسید که در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، ۵۲ درصد افزایش داشته است. بر اساس نتایج این آمارگیری، گوشت گاو و گوساله با ۲۸۸۰۹ تن، ۵۲٫۴ درصد از وزن کل گوشت قرمز عرضه‌شده را به خود اختصاص داده است.

صادرات دام کلید حل بخشی از مشکلات صنعت دامپروری است نشخوارکنندگان
صادرات دام کلید حل بخشی از مشکلات صنعت دامپروری است

رئیس اتحادیه گاوداران صنعتی خراسان رضوی با تاکید بر ضرورت برنامه‌ریزی برای مدیریت مازاد دام موجود گفت: در شرایطی که کشور با کمبود علوفه مواجه است، دام مازاد یا باید به استان‌های دارای آب و هوای مناسب‌تر فرستاده و یا صادر شود. در این شرایط صادرات می‌تواند کلید حل بخشی از مشکلات تولیدکنندگان نیز باشد.

حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای افزایش تولید دام و طیور ضروری است اخبار و مقالات عمومی
حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای افزایش تولید دام و طیور ضروری است

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی کشور گفت: حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای ادامه روند تولیدات دام و طیور کشور امری اجتناب ناپذیر است اما انتظار می‌رود برای حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان این اصلاح یارانه‌ای به طور تدریجی انجام شود.