اخبار دامپروری و دامپزشکی کشور
تخصیص ارز نیما به واردات نهاده های دامی متوقف شد/ اعتراض اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی اختصاصی دامیران
تخصیص ارز نیما به واردات نهاده های دامی متوقف شد/ اعتراض اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی

با وجود وعده های پیاپی دولت و مسئولین در خصوص تامین بدون اشکال ارز مورد نیاز برای واردات کالاهای اساسی در صورت حذف ارز ترجیحی، به نظر می رسد دولت در این زمینه هم موفق به پایبندی به وعده های خود نشده، و بخش خصوصی را..

بازار گوشت قرمز با حذف دلالان رو به تعادل است نشخوارکنندگان
بازار گوشت قرمز با حذف دلالان رو به تعادل است

سرپرست معاونت برنامه‌ریزی و اقتصادی وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه بازار گوشت قرمز طی یک هفته اخیر با حذف دلالان و واسطه‌ها رو به تعادل است گفت: اکنون قیمت هر کیلوگرم لاشه گوسفندی گرم بین ۲۳۰ تا ۲۴۰ هزار تومان و گوشت وارداتی ۱۸۰ هزار تومان است.

ایران رتبه ۱۹ جهان در تولید گوشت قرمز را دارد نشخوارکنندگان
ایران رتبه ۱۹ جهان در تولید گوشت قرمز را دارد

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی گفت: در سال ۱۴۰۱، ۹۲۱ هزار تن گوشت قرمز از منابع داخلی تولید شد و جایگاه نوزدهم را برای ایران در جهان رقم زد. این عدد در سایر محصولات کشور به این شرح است؛ شیر خام با تولید ۱۱ میلیون و ۶۸۰ هزار تن رتبه ۲۱، طیور با ۲ میلیون و ۶۸۰ هزار تن رتبه ۸..

رییس سازمان دامپزشکی کشور: قیمت گوشت حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان کاهش می یابد نشخوارکنندگان
رییس سازمان دامپزشکی کشور: قیمت گوشت حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ هزارتومان کاهش می یابد

به گزارش دامیران به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، سیّدمحمّد آقامیری ئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به تلاطم قیمت گوشت در بازار، طی هفته آتی به مقدار کافی گوشت و دام زنده از مرزها به کشور وارد خواهد شد و قیمت کنونی گوشت به شدت کاهش پیدا خواهد کرد..

گوشت نیم میلیون تومانی؛ صنف عرضه چگونه صنف بدون تقاضا را در دام انداخت؟/تخمین کاهش ۳۰درصدی زایش دام نشخوارکنندگان
گوشت نیم میلیون تومانی؛ صنف عرضه چگونه صنف بدون تقاضا را در دام انداخت؟/تخمین کاهش ۳۰درصدی زایش دام

عرضه گوشت نیم میلیون تومانی شایعه است/ افزایش قیمت های اخیر گوشت قرمز، حاصل بی توجهی مسئولین به هشدارهای دامداران در خصوص نابودی این صنعت است/ در صورت حمایت دولت و تامین منابع مالی قادر هستیم صادرکننده ای قدرتمند در منطقه باشیم

سویه آرین ۲ میلیارد دلار بودجه هدر داده است اختصاصی دامیران
سویه آرین ۲ میلیارد دلار بودجه هدر داده است

حسن مهربانی یگانه، پیش کسوت صنعت طیور و استاد دانشگاه تهران، در پانل تخصصی صنعت طیور هشتمین کنگره دامپزشکی طیور، زیان تولید مرغ آرین برای کشور را چیزی در حدود ۲ میلیارد دلار برآورد کرد. مهربانی یگانه در این ارتباط گفت: در دو سال و نیم گذشته مرغ آرین جای خود را در صنعت طیور..

آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز/ تولیدکنندگان در تامین سویا با چالش مواجه هستند نشخوارکنندگان
آخرین وضعیت بازار گوشت قرمز/ تولیدکنندگان در تامین سویا با چالش مواجه هستند

رئیس هیات‌مدیره انجمن صنفی گاوداران: کاهش تقاضا و عدم امکان صادرات دام سنگین به دلیل بالابودن عوارض صادراتی، مازاد دام سنگین را به همراه آورده است؛ به نظر می‌رسد اگر دولت منابع مالی لازم برای خرید مازاد دام سنگین را فراهم نکند این صنعت با چالش‌های جدی مواجه خواهد شد.

سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد اختصاصی دامیران
سازمان دامپزشکی برای بازنگری در تمام دستورالعمل ها آمادگی دارد

محمد آقامیری در مراسم افتتاحیه هشتمین دوره کنگره دامپزشکی طیور، ضمن تاکید بر نظارت مقتدرانه سازمان دامپزشکی بر پروتکل هایی که اساتید و محققان دامپزشکی در سالهای گذشته و حتی سالهای دور تدوین کرده اند گفت: سیاست جدید سازمان دامپزشکی این است که در مواجهه با بیماری ها نه رویکرد تدافعی، بلکه رویکرد تهاجمی داشته باشد.

گسترش همکاری‌های تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق در بخش دام و طیور اخبار و مقالات عمومی
گسترش همکاری‌های تجاری ایران و اقلیم کردستان عراق در بخش دام و طیور

دماوندی نژاد، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور تولیدات دامی در دیدار با مشاور وزیر کشاورزی اقلیم کردستان عراق و هیأت همراه ضمن اعتقاد به گستردگی حوزه‌های همکاری بین دو کشور بر لزوم صادرات محصولات دام و طیور و انتقال دانش فنی تاکید کرد

روزانه ۶۰ تن گوشت گرم وارداتی به بازار تزریق می شود اخبار و مقالات عمومی
روزانه ۶۰ تن گوشت گرم وارداتی به بازار تزریق می شود

مدیرکل بازرسی وزارت جهاد کشاورزی با بیان اینکه گوشت گرم وارداتی وارد کشور شده و در سردخانه‌ها است، گفت: گوشت‌ها پس از اعمال پروتکل‌های بهداشتی و بسته‌بندی، در یکی دو روز آینده توزیع می‌شود. به گزارش دامیران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی صنعت غذا، مسعود امراللهی..

جمع آوری مرغ مازاد از مرغداری ها/ قیمت مرغ زنده باید به ۴۴ هزار تومان برسد صنعت طیور
جمع آوری مرغ مازاد از مرغداری ها/ قیمت مرغ زنده باید به ۴۴ هزار تومان برسد

حبیب اسدالله نژاد مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور، از جمع‌آوری مرغ مازاد از مرغداری‌ها به منظور جلوگیری از کاهش بیشتر قیمت مرغ و جبران ضرر مرغداران خبر داد.

صادرات دام از خوزستان ممنوع است نشخوارکنندگان
صادرات دام از خوزستان ممنوع است

به گزارش دامیران به نقل از ایسنا؛ محمد نژادزاده در خصوص صادرات دام زنده اظهار کرد: بر اساس بخشنامه وزارت جهادکشاورزی صادرات دام زنده (سبک و سنگین) از بنادر و بازارچه‌های مرزی خوزستان تا اطلاع بعدی ممنوع است.