اخبار دامپروری و دامپزشکی کشور
سرعت ترخیص نهاده های دامی پنج برابر شد اخبار و مقالات عمومی
سرعت ترخیص نهاده های دامی پنج برابر شد

به گزارش دامیران به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، سید محمد آقامیری رئیس سازمان دامپزشکی کشور با ارائه این مطلب که ترخیص نهاده‌های دامی وارداتی از زمان پهلوگیری در اسکله توسط دامپزشکی به یک پنجم تقلیل یافت، افزود: تسریع در ترخیص نهاده دامی وارداتی از اولویت های وزرات جهاد کشاورزی است.

چه کسی از آب گلالود بازار نهاده ها ماهی می گیرد؟ اخبار و مقالات عمومی
چه کسی از آب گلالود بازار نهاده ها ماهی می گیرد؟

مدیرعامل اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی دامداران: ترخیص محموله های آریو آغاز شده است/  اگردولتی ها به نفع تولید عمل می‌کردند عاقلانه و بی سر و صدا این موضوع را حل و فصل می‌کردند / جو ناآرام داخلی باعث شده است که برزیل و روسیه قیمت نهاده‌ها را روزانه افزایش دهند

هشدار خطر خروج بخش عظیمی از مرغداران از چرخه تولید صنعت طیور
هشدار خطر خروج بخش عظیمی از مرغداران از چرخه تولید

اتحادیه سراسری مرغداران در نامه ای به معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: نهاده‌های خریداری شده توسط بسیاری از واحدهای مرغداران علیرغم گذشت ٢تا ۴ ماه هنوز برای آنان ارسال نشده است. به گزارش دامیران به نقل از مهر، حبیب اسدالله نژاد، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی

افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز اخبار و مقالات عمومی
افزایش ۳.۵ برابری قیمت خوراک طیور، با آزادسازی نرخ ارز

مدیر عامل اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی گفت:این در حالی است که قیمت هر کیلوگرم تخم‌مرغ درمرغداری  ۳۵ هزار تومان تعیین شد در حالیکه هیچ گونه همخوانی با هزینه‌های تولید کننده ندارد. حسین موسوی‌نژاد با اشاره به اینکه برای حفظ گله و ترغیب مرغداران برای ادامه فعالیت باید حمایت‌های..

به زودی مصوبه صادرات دام زنده توسط وزیر جهاد ابلاغ می شود نشخوارکنندگان
به زودی مصوبه صادرات دام زنده توسط وزیر جهاد ابلاغ می شود

به گزارش دامیران به نقل از مهر، رئیس هیات مدیره انجمن صنفی گاوداران ایران، با بیان اینکه مصوبه صادرات دام زنده به زودی توسط وزیر جهاد کشاورزی ابلاغ می شود، گفت: صادرات مدیریت شده خواهد بود تا به بازار داخل آسیبی وارد نشود.

تشکیل وزارت بازرگانی متعارض با قانون است صنعت طیور
تشکیل وزارت بازرگانی متعارض با قانون است

اتحادیه پرورش دهندگان مرغ تخمگذار میهن در نامه ای خطاب به رئیس جمهور، تشکیل وزارت بازرگانی را مغایر با قانون تمرکز مصوبه مجلس و به زیان تولید کشور دانست. محمد مرادی مدیرعامل اتحادیه، در بخش های از این نامه خطاب به بالاترین مقام دولت نوشته است..

مرغ گران شد صنعت طیور
مرغ گران شد

در حالی که تولیدکنندگان عنوان می کنند قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد قیمت مرغ زنده را ۴۹ هزار تومان اعلام کرده و براین اساس قیمت مرغ گرم باید اصلاح شود، نرخ مرغ در بازار رو به افزایش است. به گزارش دامیران به نقل از مهر، در حالی که تولیدکنندگان عنوان می کنند قرارگاه امنیت غذایی وزارت جهاد..

ارز ترجیحی صنعت تولید گوشت مرغ را ۲۱ سال عقب برد صنعت طیور
ارز ترجیحی صنعت تولید گوشت مرغ را ۲۱ سال عقب برد

به گزارش دامیران به نقل از رادیو اقتصاد، مجید موافق قدیری گفت: «متاسفانه اخذ سیاستهای بد اقتصادی، موجب شده که صنعت دامپروری کشور از رشد عمودی فاصله بگیرد. برای مثال ارز ۴۲۰۰ تومانی تصمیمی بود كه از سوی دولتمردان در كشور گرفته شد. این تصمیم باعث شد صنعت تولید گوشت مرغ از نظر بهره وری به ۲۱ سال قبل بازگردد.»

دولت به وعده حذف قیمت های دستوری عمل نکرده است/ نهاده های گران در مرغداری ها حیف و میل می شوند اختصاصی دامیران
دولت به وعده حذف قیمت های دستوری عمل نکرده است/ نهاده های گران در مرغداری ها حیف و میل می شوند

اختصاصی دامیران؛ ناصر نبی پور: با نهاده هایی که در اختیار ما می گذارند، تولید همه گران تمام می شود/ سیستم های تولید ما متعلق به 40 سال پیش است/ دانش بنیان ها جزو واجباتی هستند که باید وارد بخش شوند و با تولید دارو و واکسن و ترکیبات جدید، باعث کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در تولید شوند.

فروش دام زنده ۵۰ درصد زیر قیمت تمام شده نشخوارکنندگان
فروش دام زنده ۵۰ درصد زیر قیمت تمام شده

به گزارش دامیران به نقل از مهر؛ افشین صدر دادرس با اشاره به اینکه صادرات دام زنده همچنان متوقف است، گفت:  براساس شنیده‌ها در ۲۴ خردادماه ۱۴۰۱ شورای قیمت گذاری محصولات استراتژیک با صادرات دام زنده موافقت کرده اما این مساله هیچگاه به مرحله ابلاغ و اجرا نرسید.

آغاز خرید حمایتی دام زنده نشخوارکنندگان
آغاز خرید حمایتی دام زنده

 مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور از خرید حمایتی دام زنده سبک و سنگین در استان های سراسر کشور با تعیین نرخ توسط کمیته های استانی طی روزهای آینده خبرداد و گفت: این اقدام در راستای حمایت از تولیدکنندگان است. به گزارش دامیران به نقل از ایرنا، محسن سلامی روز چهار شنبه در شبکه خبر سیما..

لزوم کاهش تعرفه واردات مواد اولیه تولید و داروهای دامپزشکی اختصاصی دامیران
لزوم کاهش تعرفه واردات مواد اولیه تولید و داروهای دامپزشکی

مهندس  عزت الله محمد پور دبیر سندیکای تولیدکنندگان داروهای دامپزشکی در گفتگوی اختصاصی به دامیران گفت: مشکلی که امروز تولیدکنندگان و واردکنندگان داروهای دامپزشکی را با چالش روبرو کرده است بالابودن تعرفه های گمرکی برای واردات دارو و مواد بیولوژیک دامپزشکی و همچنین مواد اولیه تولید این گروه از محصولات است.