اخبار لحظه ای صنعت دام و طیور
تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی اخبار و مقالات عمومی
تقویت تاب آوری، شعار روز جهانی دامپزشکی

شنبه ۱۰ اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۱، مصادف با ۳۰ آوریل سال ۲۰۲۲ و ۲۸ رمضان سال ۱۴۴۳ به عنوان روز جهانی دامپزشکی نامگذاری شده است. در روز جهانی دامپزشکی ۲۰۲۲ از تلاش‌های دامپزشکان، انجمن‌های دامپزشکی و سایر ذینفعان برای تقویت تاب‌آوری دامپزشکی و جلب توجه به این امر مهم تجلیل به عمل می آید. جایزه روز جهانی دامپزشکی..

متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند اخبار و مقالات عمومی
متقاضیان واردات مونو کلسیم فسفات ثبت سفارش کنند

در پی نایاب شدن کلسیم فسفات مصرفی در جیره خوراک دام، طیور و آبزیان، و به مخاطره افتادن امنیت تولید به ویژه تخم مرغ و مرغ، سازمان دامپزشکی کشور برای دریافت سفارشات واردات مونو کلسیم فسفات اعلام آمادگی کرد. دکتر وهاب پیرانی مدیر کل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی کشور در گفتگو با خبرنگار دامیران گفت..

واردات کالاهای اساسی در انحصار دولت قرار گرفت اخبار و مقالات عمومی
واردات کالاهای اساسی در انحصار دولت قرار گرفت

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور، طی نامه ای به معاون اول رئیس جمهور، با اشاره به بسته شدن کارنامه واردات بخش خصوصی در این دولت، خواهان تسویه سریع مطالبات ارزی چند ماهه این بخش، و توقف الزام فراقانونی بخش خصوصی به تحویل تتمه کالاهای خود به شرکت های دولتی و پرداخت ارزهای غیر قابل وصول شد.

محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی اخبار و مقالات عمومی
محتکران دی کلسیم فسفات تحت پیگرد قانونی

«عطف به جلسه امروز دفتر کل امور تغذیه که در حضور جناب آقای مهندس سید علیان تشکیل گردید، مقرر شد اعضا و تولیدکنندگان محترم دی و مونو کلسیم فسفات سراسر کشور، کلیه تعهدات تحویل محصول خود را به تمامی مصرف‌کنندگان، اعم از کارخانجات، مرغداران، دامپروران و آبزی پروران، حداکثر..

ارزش بازار سرمایه در صنعت دامپروری و دامپزشکی ۳۱ فروردین اقتصاد دام و طیور
ارزش بازار سرمایه در صنعت دامپروری و دامپزشکی ۳۱ فروردین

امروز بازار سرمایه، با کاهش ۵ هزار و ۳۳۷ واحدی شاخص بازار بورس، و کاهش ۱۰۰ واحدی شاخص بازار فرابورس قرمزپوش شد. شاخص معاملاتی سهام گروه غذایی به جز قند در بازار سرمایه با کاهش ۵۵۴/۷ واحدی به ۵۰ هزار و ۶۶۸ واحد رسید. این در حالیست که گروه زراعت با رسیدن به شاخص ۲۱۷ هزار و ۳۲۳، کاهش ۳ هزار و ۵۴۴ واحد را تجربه کرد.

دپوی ۲.۷ میلیون تنی خوراک دام و طیور در گمرک اخبار و مقالات عمومی
دپوی ۲.۷ میلیون تنی خوراک دام و طیور در گمرک

همواره بخش عمده‌ای از اقلام وارداتی اساسی به نهاده‌های تولید اختصاص دارد این در حالی است که از بین هفت قلم کالای وارداتی با ارز ترجیحی سه قلم شامل جو، ذرت و کنجاله سویا اغلب بالغ بر ۵۰ درصد حجم واردات این کالاها را در بر می‌گیرد که البته در جریان دپوی کالا نیز این موضوع وجود دارد.

ده درصد از نهاده های دامی وارداتی، در معرض فساد اخبار و مقالات عمومی
ده درصد از نهاده های دامی وارداتی، در معرض فساد

عضو هیأت مدیره اتحادیه واردکنندگان نهاده‌های دام و طیور ایران اعلام کرد: فساد 10 درصد از در صورتی که ارز به موقع تامین نشود، ۱۰ درصد از کل نهاده های دامی که به صورت اعتباری ترخیص شده اند در معرض فساد قرار خواهند گرفت.

صنعت طیور کشور در موقعیت هشدار اخبار و مقالات عمومی
صنعت طیور کشور در موقعیت هشدار

فدراسیون طیور کشور طی بیانیه ای با تشریح مشکلات صنعت طیور، بابت بروز بحران در این صنعت هشدار داد. در این بیانیه که بیشتر تصمیم گیران و سیاستگزاران کشور را مورد خطاب قرار داده است، چشم انداز آتی صنعت را بحرانی دانسته، تعطیلی مزارع پرورش، موج بیکاری کارگران و کمبود و گرانی مرغ و تخم مرغ را پیش بینی نموده است.

قیمت مکمل فسفات افزایش یافت اخبار و مقالات عمومی
قیمت مکمل فسفات افزایش یافت

بر اساس اطلاعیه شماره 14 انجمن تولیدکنندگان دی و مونوکلسیم فسفات کشور، تغییرات افزایشی قیمت دی کلسیم فسفات، مونو کلسیم فسفات و مونو دی کلسیم فسفات داخلی برای مصرف دام طیور و آبزیان بر مبنای بعد مسافت تولیدکنندگان از محل تولید اسید فسفریک اعلام شد:

احتمال ایجاد بحران در ذخایر غلات کشور اخبار و مقالات عمومی
احتمال ایجاد بحران در ذخایر غلات کشور

دکتر سید فرزاد طلاکش، دبیر کل فدراسیون طیور ایران، با توجه به عدم امکان ارتباط و جلسات متعدد طی دو ماه گذشته با مسئولان ذیربط با مسأله تامین غلات در کشور، و عدم حصول نتیجه ملموس، از معاون بررسی‌های دفتر مقام معظم رهبری تقاضا کرد که به دلیل حساسیت زیاد موضوع و احتمال بحران ملی، در این خصوص، بررسی و اقدام نماید.

بازدید سرزده معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کشتارگاه طیور صنعت طیور
بازدید سرزده معاون وزیر و رئیس سازمان دامپزشکی کشور از کشتارگاه طیور

به گزارش روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، دکتر «سید محمد آقامیری» معاون وزیر و رئیس این سازمان و همچنین رئیس ستاد مرکزی طرح ملی تشدید و کنترل نظارت‌های بهداشتی در ایام تعطیلات نوروز و ماه مبارک رمضان، از شامگاه روز دوشنبه تا بامداد روز سه‌شنبه به صورت سرزده از ابتدای خط کشتار تا مرحله تولید و بسته بندی مرغ در کشتارگاه بازدید کرد و در جریان فرآیند اجرای طرح قرار گرفت.

صنعت مرغداری در التهاب حذف ارز ترجیحی صنعت طیور
صنعت مرغداری در التهاب حذف ارز ترجیحی

شماری از تشکل های فعال در صنعت طیور کشور، در نامه ای به روسای سه قوه، خواستار شفاف سازی سیاست های حذف ارز ترجیحی و مرحله ای و تدریجی بودن حذف این ارز شدند. در این نامه که به امضای انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه، اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی ایران، و اتحادیه مرکزی..