اخبار لحظه ای صنعت دام و طیور
آشنایی با علائم و نمادهای روی بسته مواد غذایی اخبار و مقالات عمومی
آشنایی با علائم و نمادهای روی بسته مواد غذایی

طبق مقررات جدید اتحادیه اروپا، ارائه اطلاعات تغذیه ای برای تقریبا تمامی غذاها و نوشیدنی ها از سوی تولید کنندگان آنها الزامی است که این اطلاعات معمولا در پشت بسته بندی محصولات (و گاهی در قسمت کناری آن)، به صورت یک جدول درج می شوند. ترتیب قرارگیری مواد مغذی در این جدول حائز اهمیت است،

تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها صنعت طیور
تأمین ۸۰ درصد مرغ تهران از شهرستان ها

محمد یوسفی، درباره وضعیت بازار مرغ و علل افزایش قیمت آن، گفت: افزایش قیمت مرغ به علت افزایش قیمت نهاده‌هاست و امسال نسبت به سال گذشته تمامی هزینه‌ها افزایش پیداکرده است بنابراین قیمت مرغ نیز افزایش پیدا می‌کند. رئیس انجمن پرورش‌دهندگان مرغ گوشتی گفت: امیدواریم در دولت جدید برنامه‌ریزی داشته باشند..

بی‌نظمی در بازار، تنها دستاورد دخالت‌های دستوری در صنعت تولید مرغ صنعت طیور
بی‌نظمی در بازار، تنها دستاورد دخالت‌های دستوری در صنعت تولید مرغ

عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغداران ایران گفت: عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت یک کالا در بازار است و دخالت‌های دستوری غیر از اینکه نظم بازار را برهم بزند دستاورد دیگری نخواهد داشت که امیدواریم با تدبیر دولت جدید مشکلات این صنعت در تولید و عرضه برطرف شود.

نباید از جیب کشاورزان و دامداران به مصرف کننده یارانه بدهیم نشخوارکنندگان
نباید از جیب کشاورزان و دامداران به مصرف کننده یارانه بدهیم

وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی با بیان اینکه نباید از جیب کشاورزان به مصرف کننده یارانه بدهیم، گفت: قیمت محصولات کشاورزی باید واقعی باشد. سیدجواد ساداتی نژاد وزیر پیشنهادی جهاد کشاورزی در جلسه بررسی صلاحیت خود با اشاره به اینکه مجلس یازدهم حامی کشاورزان کشور بوده است اظهار امیدواری کرد این نگاه تا پایان مجلس ادامه پیدا کند.

افزایش ۵۰۰ درصدی سه قلم کالای مورد نیاز دامداران! نشخوارکنندگان
افزایش ۵۰۰ درصدی سه قلم کالای مورد نیاز دامداران!

رئیس انجمن صنفی گاو داران گفت: امسال ۶۰ درصد قیمت تمام‌شده سه قلم از کالای دامداران به دلیل خشکسالی بی‌سابقه‌ای که اتفاق افتاده بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ درصد رشد داشته است و باوجوداین بحران جبری تمام زمین‌ها و مراتع خشک‌شده است.

کنترل قیمت لبنیات با حمایت از دامداران نشخوارکنندگان
کنترل قیمت لبنیات با حمایت از دامداران

اگر این اقدام واقعا انجام شود راهگشا بوده و می‌تواند منجر به تنظیم بازار لبنیات شود. رئیس اتحادیه لبنیات سنتی تهران ادامه داد: قیمت ۹۰ درصد از محصولات لبنی ثابت است، اما دو شرکت در روز‌های اخیر قیمت محصولات خود را افزایش داده و بابت این اقدام تذکر دریافت کردند.

برنامه ویژه استانداری تهران برای نظارت بر بازار مرغ صنعت طیور
برنامه ویژه استانداری تهران برای نظارت بر بازار مرغ

حشمت اله عسگری در جلسه ستاد ساماندهی توزیع گوشت مرغ با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در توزیع نهاده‌ها و شیوه نظارت بر عملکرد تولیدکنندگان گفت: متاسفانه نبود یک نظارت سیستماتیک و مستمر باعث شده دلالان بر بازار مرغ سایه بیندازند و سبب اخلال در قیمت ها شوند.

آیا مرغ دوباره گران می‌شود؟ صنعت طیور
آیا مرغ دوباره گران می‌شود؟

عطالله حسن‌زاده عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با بیان اینکه قیمت مصوب جوجه یکروزه ، ۴هزار و ۲۰۰ تومان اعلام شده بود، گفت: پرورش دهندگان مرغ اکنون مجبور هستند هر قطعه جوجه یک روزه را ۱۰هزار تومان خریداری کنند. وقتی قیمت جوجه یک روزه دو و نیم برابر قیمت مصوب باشد حتما در افزایش هزینه تولید مرغ و قیمت نهایی تاثیر گذار است.

باز هم سبقت قیمت تخم‌مرغ از مرغ! صنعت طیور
باز هم سبقت قیمت تخم‌مرغ از مرغ!

سیر صعودی قیمت خرده‌فروشی مرغ و تخم‌مرغ ادامه دارد. برخی از تولیدکنندگان با اشاره به تداوم مشکلات تامین و افزایش قیمت نهاده‌های تولید، افت جوجه‌ریزی و رشد هزینه تمام‌شده نسبت به کمبود و گرانی این محصولات در نیمه دوم امسال هشدار داده‌اند.

طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ در پایتخت؟! صنعت طیور
طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ در پایتخت؟!

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران، با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی در توزیع نهاده ها و شیوه نظارت بر عملکرد تولیدکنندگان، از اجرای طرح ضربتی نظارت بر بازار مرغ خبر داد. حشمت اله عسگری در جلسه ستاد ساماندهی توزیع گوشت مرغ، اظهار داشت: متاسفانه نبود یک نظارت سیستماتیک و مستمر باعث شده است، دلالان بر بازار مرغ سایه انداخته و سبب اخلال در قیمت ها شوند.

بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است صنعت طیور
بی تدبیری ها عامل ایجاد آشفتگی در بازار مرغ است

معاون مدیریت توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تأخیر بازگشت واحدها به تولید، عدم تأیید تخلیه عرضه مرغ زنده به کشتارگاه‌ها و گرما را از عوامل آشفتگی بازار مرغ دانست. داریوش سرحدی با بیان اینکه در حال حاضر بازار مرغ در استان آرام است، گفت: جوجه ریزی در مرغداری‌های استان در تیرماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 65 درصد افزایش یافته است.

قیمت بالای جوجه های یکروزه دغدغه مرغداران است صنعت طیور
قیمت بالای جوجه های یکروزه دغدغه مرغداران است

عطاء الله حسن زاده: طبق آمار جوجه ریزی و شرایط کرونایی، وضعیت تولید مطلوب و قابل توجه است. وی با اشاره به شرایط کرونایی و بسته بودن تالارها افزود: ۳۰ تا ۴۰ درصد مصرف مرغ مربوط به این مراکز بود که به دلیل شرایط کرونایی این بازار را از دست داده‌ایم و به رغم وجود شرایط کرونایی، باز وضعیت تولید مطلوب است.