خبری
۴۰ درصد اختلاف قیمت گوشت از دامداری تا مغازه نشخوارکنندگان
۴۰ درصد اختلاف قیمت گوشت از دامداری تا مغازه

احمد مقدسی رئیس انجمن صنفی گاوداران، با تاکید بر حذف ارز یارانه ای واردات نهاده های دامی اظهار کرد: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی به واردات نهاده‌های دامی به علت ایجاد رانت و فساد در کشور به قیمت نابودی تولید و اشتغال تمام‌ می‌شود. با حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی نهاده دامی..

سومین کنگره آسیایی آفریقایی مایکوباکتریولوژی با حضور محققان موسسه رازی عمومی
سومین کنگره آسیایی آفریقایی مایکوباکتریولوژی با حضور محققان موسسه رازی

سومین کنگره آسیایی-آفریقایی مایکوباکتریولوژی با حضور محققان موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی به عنوان سخنران و ارائه دهنده پوستر، نیمه نخست بهمن ماه به صورت وبینار برگزار می شود. به گزارش روابط عمومی موسسه رازی، سومین کنگره آسیایی- آفریقایی مایکوباکتریولوژی..

۵۰ درصد تخفیف برای بیمه طیور طیور
۵۰ درصد تخفیف برای بیمه طیور

به نقل از صندوق بیمه کشاورزی، قانون بیمه کشاورزی مصوبه مجلس شورای اسلامی در بخش بیمه طیور برنامه بیمه ای سال زراعی ۱۴۰۰ - ۱۳۹۹ برای انواع طیور تحت پوشش لاین، اجداد، مادر، نیمچه گوشتی، تخمگذار تجاری و بوقلمون به سراسر کشور برای اجرا ابلاغ شده است.

رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور طیور
رونق بازار داخلی فرآورده های دام و طیور

به نقل از معاونت علمی و فناوری، یک شرکت تحقیقاتی و داروسازی از مجموعه‌های فناوری است که از سال ۷۷ برای تولید داروهای دام و طیور راه‌اندازی شد. این مجموعه با هدف‌گیری نیاز دارویی این صنعت اقدام به تولید انواع داروهای دام و طیور در اشکال گوناگون کرده است. محصولاتی..

قطع سهمیه سوخت و نهاده برای مرغداری های بدون بیمه! طیور
قطع سهمیه سوخت و نهاده برای مرغداری های بدون بیمه!

به نقل از سازمان دامپزشکی کشور، علی‌صفر ماکنعلی رئیس این سازمان پنج‌شنبه ۲ بهمن ۹۹ با ارسال نامه‌ای به محمدابراهیم حسن‌نژاد قائم‌مقام صندوق بیمه‌کشاورزی، از وی خواست تا در راستای ارتقا، کارایی برنامه ملی کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و سایر بیماری‌های..

ردپای استخراج‌‌کنندگان بیت‌کوین در مرغداری‌ها طیور
ردپای استخراج‌‌کنندگان بیت‌کوین در مرغداری‌ها

دنیای‌اقتصاد نوشت: بعد از دستبرد استخراج‌‌کنندگان بیت‌کوین به برق ارزان خانگی، این بار مرغداری‌ها و صنایع در مظان اتهام استفاده زیرزمینی از ماینرها به‌دلیل تعرفه پایین برق صنعتی هستند. خاموشی‌های چند وقت اخیر به‌دلیل محدودیت گازرسانی به نیروگاه‌ها و به گفته برخی..

شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در مرغداری‌های صنعتی تهران تکذیب شد! طیور
شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در مرغداری‌های صنعتی تهران تکذیب شد!

همن نقیبی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی، شیوع آنفلوانزای حاد پرندگان در مرغداری‌های صنعتی استان تهران را تکذیب کرد و گفت: بنابر آخرین آمار ۲۶ کانون در ۶ استان کشور همچون مازندران، مرکزی، اردبیل، تهران، خراسان جنوبی و کرمانشاه درگیر آنفلوانزای حاد پرندگان شدند.

الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست! طیور
الزامی به عرضه تخم مرغ بسته بندی نیست!

علی صفر ماکنعلی، با بیان اینکه برنامه ملی ارتقا کیفیت تخم مرغ چندی پیش با بررسی کمیته‌های تخصصی، تنظیم و ابلاغ شد اظهار داشت: این برنامه ایجابی بوده و نباید دستورالعمل مربوط به آن به صورت سلبی تنظیم می‌شد به این معنا که برای کسانی که تخم مرغ را به صورت بسته بندی..

قیمت مصوب برای تخم مرغ‌ بسته بندی شده طیور
قیمت مصوب برای تخم مرغ‌ بسته بندی شده

مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن از تعیین نرخ مصوب برای تخم مرغ‌های بسته بندی شده خبر داد و گفت: قیمت مصوب ۳۶ هزار تومان برای هر بسته ۳۶ تایی شیرینگ پک تعیین شده و به زودی ابلاغ می‌شود. در هفته‌های اخیر ستاد تنظیم بازار قیمت 14 هزار تومان برای خرید هر کیلوگرم..

خسارت حیات‌ وحش به دامداران با جدیت پیگیری و جبران می‌شود نشخوارکنندگان
خسارت حیات‌ وحش به دامداران با جدیت پیگیری و جبران می‌شود

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان محیط‌زیست گفت: یکی از معضلات ما در زمینه حیات وحش تعارض انسان با حیوانات است که سازمان محیط زیست برای آسیب نرسیدن به هر دو طرف ماجرا با جدیت پیگیر جبران خسارت دامداران توسط حیات وحش است.

مرغدار‌ان کماکان در انتظار نهاده‌های دامی طیور
مرغدار‌ان کماکان در انتظار نهاده‌های دامی

مجید دادمرزی، یک تولیدکننده مرغ گوشتی از شهرستان تفرش استان مرکزی، گفت: سال ۹۴ طبق اعلام اتحادیه مرغداران، ما کل مرغمان را به کشتارگاه سیمرغ که متعلق به اتحادیه مرغداران استان مرکزی بود، تحویل دادیم تا در قبال آن ذرت و سویا تحویل ما بدهند، ولی متاسفانه..

ضرر ۵ هزار تومانی در هر کیلو مرغ برای مرغداران طیور
ضرر ۵ هزار تومانی در هر کیلو مرغ برای مرغداران

حبیب اسدالله نژاد اظهار داشت: مصوبه ستاد تنظیم بازار برای هر کیلوم مرغ گرم 20 هزار و 400 تومان است ضمن اینکه پس از این مصوبه، افزایش 20 درصدی قیمت سویا 50 درصد قیمت جوجه یک روز و 14 درصدی قیمت ذرت نیز به تصویب همین ستاد رسیده است، با این حال شرکت..