سرتیتر بالا
جلوی انحلال سازمان تعاون روستایی گرفته شود عمومی
جلوی انحلال سازمان تعاون روستایی گرفته شود

اتحادیه های تعاونی های روستایی و کشاورزی در نامه ای به معاون اول رئیس جمهوری خواستار جلوگیری از انحلال سازمان مرکزی تعاون روستایی شدند. مدیران عامل اتحادیه های ملی و سراسری تعاونیهای روستایی و کشاورزی ایران متن بیانیه ای را در خصوص درخواست لغو بند سوم مصوبه هیات وزیران مبنی بر انحلال سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران..

سهم دولتی ها از واردات کالاهای اساسی به ۵۰ درصد رسید عمومی
سهم دولتی ها از واردات کالاهای اساسی به ۵۰ درصد رسید

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دام و طیور ایران در نامه ای به رئیس اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد:دستگاه های دولتی با استفاده از شرایط تحریم و با توجیه تامین ذخائر استراتژیک، مبادرت به واردات وسیع کالای اساسی نموده اند و همین امر موجب شده تا سهم دولتی ها از تامین کالاهای اساسی به ۵۰ درصد برسد.

بیماری‌ هایی که مرموزانه از حیوان به انسان منتقل می‌شوند عمومی
بیماری‌ هایی که مرموزانه از حیوان به انسان منتقل می‌شوند

سرپرست شبکه دامپزشکی فردوس به مردم توصیه کرد در صورت نگهداری حیوانات خانگی مانند سگ و گربه در منزل هرچه سریع‌تر نسبت به واکسیناسیون حیوانات خود در برابر با بیماری هاری به صورت سالانه اقدام کنند چراکه بیماری‌ هایی چون هاری و کیست هیداتیک به صورت چراغ خاموش سلامت حیوان و انسان را به خطر می‌اندازند.

تبدیل ابریشم به چرم توسط دانشمندان عمومی
تبدیل ابریشم به چرم توسط دانشمندان

به نقل از نیو اطلس، هزاران سال است که چرم به دلیل قابلیت انعطاف‌پذیری و دوام مورد استفاده بشر است اما تولید انبوه مدرن به این معنی است که آسیب‌های زیادی به محیط‌زیست وارد کرده و دوستدار محیط زیست نیست. گاوداری‌ها زمین‌های عظیمی را اشغال کردند و آب زیادی مورد استفاده قرار می‌دهند و حیوانات نیز مقادیر زیادی متان در جو منتشر می‌کنند..

گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند نشخوارکنندگان
گاوداران خواستار افزایش قیمت شیرخام شدند

سید احمد مقدسی، با بیان اینکه قیمت جهانی نهاده‌های دامی چون جو، ذرت و سویا افزایش داشته است، اظهار کرد: قیمت علوفه، یونجه و ذرت علوفه‌ای نیز در داخل افزایش داشته و همین امر باعث شده که هزینه‌های تولید شیرخام افزایش یابد. به دلیل این افزایش هزینه‌ها درخواست افزایش قیمت شیر خام را به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت..

راهکاری برای کاهش ۲.۵ برابری قیمت ماهی آبزیان
راهکاری برای کاهش ۲.۵ برابری قیمت ماهی

چندی پیش صحبت‌های رئیس جمهور در مورد مصرف ماهی و اثرات مثبت تغییر عادت مردم از مصرف گوشت قرمز به ماهی با واکنش‌های مختلفی روبرو شد.رئیس جمهور در سخنرانی خود از ارجحیت استفاده از گوشت آبزیان به گوشت قرمز بر اساس استانداردهای سلامت سخن گفت و ابراز امیدواری کرد عادت مصرف مردم به سوی این فرآورده‌های مغذی‌تر و مفیدتر..

کشف هزاران تن نهاده دامی وارداتی آلوده عمومی
کشف هزاران تن نهاده دامی وارداتی آلوده

سرهنگ ستاد هادی رفیعی کیا افزود: کارشناسان مستقر در مرکز پایش پلیس گمرک ناجا با بررسی های اسنادی محموله های گمرکی و انجام اقدامات فنی و خاص پلیسی به محموله بزرگ نهاده دامی وارداتی و ترخیص شده از گمرک بندر انزلی مشکوک شدند و با توجه به ارتباط مستقیم این محموله با سلامت هموطنان از طریق مصرف فرآورده های دامی و طیور..

کاهش شدید کیفیت نهاده‌های دامی عمومی
کاهش شدید کیفیت نهاده‌های دامی

دکتر مجید موافق قدیری، رئیس انجمن صنایع خوراک دام، طیور و آبزیان در مورد موانع پیش روی تولید و عرضه نهاده های دامی گفت: مشکلاتی که ما در نابسامانی نهاده های دامی در سال گذشته تجربه کردیم به اذعان فعالان حوزه تولید محصولات پروتئینی طیور در تاریخ چهل پنجاه سال اخیر بی سابقه بوده است.

تخصیص ارز برای واردات نهاده از اسفند متوقف است عمومی
تخصیص ارز برای واردات نهاده از اسفند متوقف است

اتحادیه واردکنندگان نهاده های دامی در نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری با اشاره به عدم تخصیص ارز برای واردات نهاده های دامی از هفته های پایانی اسفند سال ۱۳۹۹ اعلام کرد که وقفه در پرداخت ارز حتی برای کوتاه مدت آثار زیان بار و غیرقابل جبرانی دارد.

پیشنهادی برای حل مشکل مرغ طیور
پیشنهادی برای حل مشکل مرغ

به نقل از جهادکشاورزی فارس، شجری با بیان اینکه در مدلی مذکور کارفرما شامل تشکل ها، اتحادیه ها، واحدهای بسته بندی، کشتارگاه ها، واحدهای تولید خوراک طیور، واحدهای مرغ مادر، واحدهای جوجه کشی و صنایع تبدیلی است، افزود: خدمات بهداشتی، فروش محصول مرغدار، تامین نهاده های تولید از جمله جوجه، نهادهای دامی، دارو با قیمت مناسب..

بیماری لیشمانیوز جلدی یا سالک در سگها عمومی
بیماری لیشمانیوز جلدی یا سالک در سگها

Canine cutaneous leishmaniasis ، گوینده: کیان کاشانی، دانشجوی دکتری عمومی دامپزشکی، رسانه دامپزشکی vetergency

صادرات مرغ از فارس به سایر استان‌ها طیور
صادرات مرغ از فارس به سایر استان‌ها

استان فارس یکی از قطب‌های تولید مرغ در کشور است که در شرایط عادی علاوه بر نیاز داخلی بخشی از نیاز استان‌های مجاور نیز تامین می‌کند اما متاسفانه در شرایط فعلی بی نظمی و بی انضباطی در طول شبکه توزیع گوشت مرغ از تولید تا عرضه باعث شده که در تامین مرغ مردم اخلال ایجاد شود.

دامیران